Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Keramické pece

Základem kvalitně vypálených hliněných výrobků, ať už průmyslových či dekorativních, jsou keramické pece, které dokážou vypalovanou hmotu při výpalu slinout neboli sintrovat. Je nepopiratelnou pravdou, že bez moderní keramické pece lze velmi obtížně dosáhnout kvalitních vlastností a prvotřídní finální podoby keramických výrobků. Ne každý nadšene...

Zobrazit více

Základem kvalitně vypálených hliněných výrobků, ať už průmyslových či dekorativních, jsou keramické pece, které dokážou vypalovanou hmotu při výpalu slinout neboli sintrovat. Je nepopiratelnou pravdou, že bez moderní keramické pece lze velmi obtížně dosáhnout kvalitních vlastností a prvotřídní finální podoby keramických výrobků. Ne každý nadšenec a milovník práce s hlínou má však dostatečné prostředky na nákup profesionální keramické pece, proto v naší nabídce pecí najdete nejen již zmíněné profesionální keramické pece s pokročilými možnostmi nastavení a řízení výpalu, ale také běžné pece pro zájmovou tvorbu, které jsou plnohodnotným řešením pro méně náročně milovníky zájmové keramiky! Zkrátka u nás si vybere každý právě takovou keramickou pec, kterou potřebuje, a my vám při výběru ochotně poradíme, abyste zvolili to nejvhodnější zařízení s ohledem na cenu i požadované vlastnosti a parametry.

keramické pece Nabertherm

Jakou keramickou pec vybrat a na co si dát pozor?

Ať už si vaše dílna žádá velkoobjemové keramické pece pro pravidelné vypalování většího množství výrobků z hlíny, nebo se spokojíte s občasným vypalováním v menší keramické pícce, vždy budete při výběru nové keramické pece řešit základní parametry, vlastnosti a funkčnost, které má daná pec splňovat. Trošku jiné potřeby na keramickou pec bude logicky vnímat profesionál, jiné naopak hobby nadšenec s nepravidelnými výpaly. I přes tyto rozdíly, se dá říci, že při výběru správné pece na vypalování keramiky je třeba se držet určitých zásad. My vám ty nejhlavnější nyní popíšeme. Pokud vám nebude cokoliv jasné, nebo jestliže si přejete s námi detailněji prokonzultovat výběr vaší nové keramické pece, pak nás kontaktujte, rádi vám bezplatně poskytneme nezávazné odborné poradenství.


Důležité parametry/hlediska:

1.    Druh topného systému keramické pece – pece plynové vs. pece elektrické. Každý druh vyhřívání má své přednosti i nedostatky. Elektrický výpal je jednodušší a snadněji regulovatelný i programovatelný s dobrou reprodukovatelností výsledků. Naopak plynové pece umožňují výpal keramiky v redukčním prostředí, nižší provozní náklady a často se používají pro výpaly přes 1300°C (např. porcelánu). Náklady na pořízení jsou jednoznačně ve prospěch elektricky vyhřívaných pecí.
2.    Dosahovaná teplota výpalu – rozlišujeme maximální teplotu pece a provozní teplotu. Tu volíme podle materiálů a požadavků na finální výpal. Pro dlouhodobý bezproblémový provoz se obvykle doporučuje rezerva výkonu pece min. 50, lépe pak 100°C od plánované teploty výpalů.
3.    Objem keramické pece – řídíme se požadavkem na velikost a množství vsázky neboli vypalovaných výrobků. Ve standardních rozměrech nabízíme vnitřní objemy keramických pecí od 16 litrů (pro výpal vzorků), až po 10.000 litrů, vhodné pro zaběhlé manufaktury (větší objemy jsou pak individuální stavby na míru).  Pro výpal zájmové keramiky se obvykle používají pece s vnitřním objemem 50 – 300 litrů.
4.    Způsob plnění keramické pece – je třeba zvážit, zda je pro vás výhodnější horní nebo boční varianta zakládání zboží pro výpal tzv. poklopová nebo komorová pec. Pro větší pece se pak používají vozokomorové pece.
5.    Kvalita konstrukce i topných spirál – celkové prvotřídní provedení pece, stabilní a pevná konstrukce, řešení topného systému, způsob konstrukce víka či stropu,… to jsou důležitá hlediska výběru. Z tohoto důvodu doporučujeme dát přednost prověřeným výrobcům keramických pecí s dostatečnou historií a zárukou dostupnosti náhradních dílů a servisu.
6.    Způsob odvětrávání a regulace teploty – mají vliv na životnost pece, jejíž snadno regulovatelné teplotní ovládání a především funkční odvětrávání ovlivňují mimo jiných faktorů výslednou kvalitu výpalu.
Kvalitní keramická pec pak musí taktéž poskytnout vynikající (konzistentní) rozložení teploty v topné komoře a nízké provozní náklady – i na to pamatujte při výběru. Důležitá je také kvalita a dimenze izolací keramických pecí, které významně ovlivňují životnost pece.


Sortiment keramických pecí

Prioritně se zaměřujeme na nabídku keramických pecí dvou renomovaných značek: Nabertherm a Kittec. Jedná se o prvotřídní výrobky se skvělým řemeslným provedením a nízkou poruchovostí. Tyto značky jsme zvolili po dlouholetých zkušenostech, neboť splňují nejvyšší standardy na kvalitu výpalu a snadné ovládání vypalovacího procesu. Pro náročný průmyslový výpal keramiky nabízíme výhradně značku Nabertherm, která je světovou jedničkou a poskytuje nejširší sortiment pecí na světě. Jedná se například o automatizovaný výpal keramiky, technické keramiky, elektro keramiky, piezo keramiky či o výpal dentální keramiky.  V případě zájmu o tento druh keramických pecí nás prosím neváhejte kontaktovat s vaší poptávkou. Ve spolupráci s výrobcem vám rádi navrhneme vhodné řešení pro váš proces výpalu keramiky.
V naší standardní nabídce najdete různorodé typy keramických pecí v různých cenových relacích. Vybírat můžete poklopové keramické pece kruhové i čtvercové nebo komorové keramické pece. Nejčastěji jsou odebírány pece pro výpal keramiky s maximální teplotou  1300°C. V nabídce máme ale keramické pece se sníženou max. teplotou 1200°C nebo naopak zvýšenou na 1340°, 1400°C a pro výpal technické či dentální keramiky do 1500°C, 1600°C, 1700°C a 1800°C.  
Většina běžných modelů keramických pecí Nabertherm je připravena k okamžitému odběru včetně příslušenství, proto na svou novou pec nemusíte čekat měsíc a déle. Výrobní lhůty u keramických pecí Kittec se obvykle pohybují mezi 2 - 6 týdny podle vytíženosti výroby. U individuálních řešení keramických pecí se termín dodání liší od míry zakázkových úprav a nastavení.

keramické pece Kittec

Nejčastěji dodáváme keramické pece pro níže uvedené typy zákazníků:

•    Keramické pece pro základní školy, mateřské školy (ZŠ a MŠ).
•    Keramické pece pro domovy seniorů a domovy sociálních služeb (DSS).
•    Keramické pece pro odborné a umělecké SŠ, VOŠ a ZUŠ.
•    Keramické pece pro kroužky volnočasových aktivit.
•    Keramické pece pro keramické dílny a umělecké keramiky.
•    Keramické pece pro chráněné dílny a keramické manufaktury.


Proč keramické pece od nás?

Veškerou naši spolupráci stavíme na odborném poradenství a osobním přístupu, který od nás očekávejte počínaje výběrem pece a garančním servisem konče. Stálá bezplatná poradenská služba je součástí našich služeb.
Velké množství pecí si můžete v naší kamenné prodejně prohlédnout – odprezentujeme vám jejich vlastnosti a možnosti.
Nepreferujeme žádnou z konkrétních pecí, kterou máme vystavenou na prodejně, ale spíše doporučujeme nejlepší zařízení dle aktuálního požadavku každého zákazníka, jehož potřeby posuzujeme vždy individuálně. Naším cílem není prodat pec za každou cenu, ale naopak navrhnout nejvhodnější zařízení z pohledu zákazníka!
Náš prodejní servis je vysoce odborný, ať už se jedná o poradenství, předvedení pece, její instalaci u zákazníka vč. otestování, přípravy elektroinstalace, stěhování, stejně tak při zaškolení obsluhy. Máme vlastního servisního technika, zajišťujeme pro vás taktéž autorizovaný záruční i pozáruční servis keramických pecí. Servis keramických pecí je poprodejní služba určená našim zákazníkům.
Pokud budete řešit nákup keramické pece u nás, pak preferujeme osobní nebo telefonický kontakt, který je zárukou přesného zadání požadavků na zařízení a prodejní služby. Následně vám vypracujeme cenovou nabídku na vhodnou keramickou pec spolu se všemi požadovanými prodejními službami.

Budeme se těšit na Vaší poptávku.

Zobrazit méně


Rychlá navigace - filtrace

Max. teplota pece


na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 96 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 96 položek