Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Sklářské pece

V této kategorii vám představujeme nabídku sklářských pecí, které jsou svými vlastnostmi a funkčními dispozicemi určeny speciálně pro účely sklářů a sklářských dílen. Sklářské pece vám zaručí tavení a spékání skleněných materiálů v prvotřídní kvalitě a za podmínek, které se bez sklářské pece obtížně dosahují. Sklářské pece s moderními ovládacími...

Zobrazit více

V této kategorii vám představujeme nabídku sklářských pecí, které jsou svými vlastnostmi a funkčními dispozicemi určeny speciálně pro účely sklářů a sklářských dílen. Sklářské pece vám zaručí tavení a spékání skleněných materiálů v prvotřídní kvalitě a za podmínek, které se bez sklářské pece obtížně dosahují. Sklářské pece s moderními ovládacími prvky zajistí nejen prvotřídní tavení barevných a křišťálových sklovin, ale i požadované pozvolné chladnutí, které lze docílit s pomocí výkonných regulátorů. Tyto regulátory (ať už automatické nebo poloautomatické) zajistí požadovanou rychlost snižování teploty vč. chladících výdrží, které jsou nejvhodnější pro daný sklářský materiál a výsledný efekt výrobku.

Sklářské pece

Sortiment sklářských pecí

Jsme schopni dodat jak sklářské pece nízkoobjemové, tak i pece určené pro víceobjemovou výrobu ve sklářských dílnách či průmyslových provozech. Základní sériově vyráběné pece jsou určeny pro fusing (spékání), lehání a propadání skla do forem. Dále nabízíme tavící pece, rychlovýpalové pece, pece se solnou lázní pro chemické vytvrzení skla. Pro speciální požadavky máme v běžném sortimentu např. speciální pece pro tzv. Heat soak test, vysokoteplotní pece do 1800°C a retortové plynotěsné pece. Dále nabízíme možnost návrhu pece na míru, případně se řeší úprava sériové sklářské pece dle specifických požadavků objednatele. Součástí dodávky sklářské pece je kompletní servis dle přání zákazníka, zahrnující obvykle vstupní návrh řešení, zakázkovou výrobu, testování, kompletaci na místě, zaškolení, záruční a pozáruční servis.

Pece na fusing

Prioritně dodáváme:

•    Fusingové sklářské pece – slouží pro fusing (spékání), lehání skla do forem.
•    Sklářské pece pro tepelnou úpravu skla – používají se nejčastěji pro zušlechtění skla, např. kalení či odstranění vnitřního pnutí.  
•    Tavící sklářské pece – slouží pro tavení skleněných materiálů.
•    Temperovací sklářské pece – umožňují předehřát pánve na potřebnou provozní teplotu.
•    Pece pro Heat soak test – slouží k provádění testu.
•    Chladicí sklářské pece – zajišťují chlazení skleněných výrobků dle přesně nastavené chladící křivky za pomocí výkonných regulátorů teploty či řídícím software.

Charakteru sklářské pece odpovídá i teplotní rozsah: fusingové sklářské pece do 950°C, pece pro tepelné úpravy 450 – 1400°C, tavící sklářské pece 1100 - 1500 °C, temperovací sklářské pece 30 - 1250 °C a chladící sklářské pece 0 - 650 °C.
V naší nabídce najdete jak sklářské pece elektrické, tak i plynové. Na základě našich vlastních dlouholetých zkušeností jsme naši nabídku omezili na 2 distribuované značky pecí, a to na Nabertherm a pro malé studiové sklářské dílny ještě značku Kittec. Fusingové a sklářské pece výše uvedených výrobců mají nízkou spotřebu, dlouhou životnost, vynikající ovládání tavící teploty i procesů chladnutí s pomocí regulátorů (řízení může být automatické nebo poloautomatické) a především prvotřídní řemeslné zpracování pece. Unikátní know-how těchto výrobců se odráží ve skvělých funkčních vlastnostech jejich sklářských pecí, které dokážou zajistit optimální přenos požadované teploty do skloviny, teplotní stálost, preciznost dosaženého výsledku tavení. Popisované sklářské pece mají termočlánky nejvyšší kvality a propracovaný systém regulace otopu i odvodu spalin s maximální eliminací možnosti znečištění taveného materiálu!


V případě jakéhokoliv dotazu na sklářské pece nás neváhejte kontaktovat, doporučíme vám možné varianty řešení a poradíme s výběrem.

Pece na sklo

Zobrazit méněZobrazují se 1 – 11 z 11 položek
Zobrazují se 1 – 11 z 11 položek