Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Modelová zařízení keramických dílen

Ať už provozujete profesionální keramickou dílnu nebo volnočasový kroužek keramiky, ať už jste ZŠ nebo MŠ, vaše aktivity se neobejdou alespoň bez základního keramického vybavení. Samozřejmě, že zařízení profesionálních keramických dílen se bude lišit od těch pro zájmové použití, ale jsou keramické stroje a nářadí, které najdou uplatnění v každé keramické dílně. K nejčastějším zařízením keramických dílen patří vypalovací pec, válcovací stolice a hrnčířský kruh, bez kterých se žádná plnohodnotná keramická dílna prakticky neobejde. Při modelování použijete nejvíce válcovací stolici, při točení naopak hrnčířský kruh.
Pořízení ostatního doplňkového zařízení keramických dílen se odvíjí od vašich požadavků a potřeb. Vždy záleží na tom, jaké keramické aktivity jsou pro vaši dílnu nejzásadnější, jak moc jsou pro vás jednotlivé úkony prioritní a dle toho se odvíjí nároky na zařízení konkrétní keramické dílny.

Zařízení keramických dílen


Náklady na pořízení keramické pece, válcovací stolice a kruhu patří k těm nejzásadnějším při zařizování keramické dílny. Toto zařízení je třeba velmi pečlivě vybírat, a to především s ohledem na vlastnosti a výkon, jež mají splnit vaše požadavky. Výběr pece i kruhu není snadným procesem, proto si prosím pročtěte vstupní informace uvedené u každé produktové kategorie (pece, válcovací stolice, kruhy), které vám pomohou se zorientovat v problematice a nastíní veškeré faktory, které vstupují do procesu výběru nejvhodnějšího zařízení.

Ostatní zařízení pro keramické dílny

Již jsme zmínili vypalovací pece a hrnčířské kruhy, ale zařízení keramických dílen, to je mnohem více, než pouhá pec a kruh. Profesionální keramické dílny využívají např. šnekové či nástěnné lisy, stříkací boxy nebo odkalovací nádrže. Nesmíme zapomenout ani na speciální boxy pro uskladnění keramických hmot nebo dekorační točny! Špatně by se pracovalo i bez takových drobností, jakými jsou špachtle, očka, vykrajovátka, nanášecí potřeby, jehly, děrovače, cidliny, obkročáky nebo stěrky. Výčet výše není úplný - samozřejmě že existuje celá řada specifičtějších nástrojů, které nacházejí uplatnění v určitých typech procesů od přípravy hmoty, přes modelování, točení, až po povrchovou úpravu a vypalování. Veškeré tyto samozřejmě patří do zařízení keramických dílen, pokud je jejich pracovníci potřebují.


Obrázek: „zařízení pro keramické dílny“

Proč si nechat navrhnout zařízení keramické dílny na míru od nás?

Jestliže si neumíte přesně nadimenzovat potřebná zařízení vaší keramické dílny, nevíte, jakou pec a kruh vybrat, zda budete potřebovat i jiné příslušenství a v jakém rozsahu, pak vám rádi zdarma sestavíme kompletní projekt keramické dílny. Stejně tak, pokud nemáte čas a energii na výběr sortimentu zařizování dílny a hledáte pokud možno pouze jednoho spolehlivého dodavatele, který za vás zrealizuje kompletní zařízení keramické dílny na klíč za dobrou cenu, pak jsme tu pro vás. Na komplexní dodávky keramického vybavení pro keramické dílny se specializujeme již od roku 1994. Mimo našich dlouholetých zkušeností disponujeme taktéž nejrozsáhlejším skladem kompletního vybavení pro keramické dílny na českém trhu, díky čemuž dokážeme zajistit velmi rychlou expedici.
Důvěřujte našim zkušenostem, ochotě poradit a vše zařídit do posledního detailu, ať už se jedná nejen o výběr jednotlivých komponent, ale i o dopravu, zprovoznění zařízení a zaškolení pracovníků. Máme za sebou již řadu podobných realizací na míru, proto pro vás umíme vybrat ideální řešení s ohledem na vaše požadavky a finanční možnosti. Sestavíme individuální projekt, kde zařízení keramické dílny bude právě takové, jaké potřebujete – naším cílem není prodat vám drahé zařízení, které nevyužijete. Jde nám o vaši spokojenost a pokud možno nastartování dlouhodobé vzájemné spolupráce. Zákazníkům, kterým dodáme základní vybavení dílny, obvykle zajišťujeme také materiály a dále dovybavujeme dalšími zařízeními spolu s rostoucími požadavky dílny. Mnohým začínajícím dílnám jsme pomohli v otázce technologií na našich intenzivních keramických kurzech s akreditací MŠMT pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Zařízení keramických dílen od nás má řadu výhod:

Cena – kompletní zařízení keramické dílny v plném rozsahu vám zajistíme za velmi zajímavé ceny. Díky naší úzké spolupráci s výrobci keramického sortimentu vám umíme nabídnout nejlepší cenu na českém trhu.
Šíře sortimentu – neomezujte se v možnostech výběru, u nás je k dispozici vše potřebné, díky tomu dokážeme splnit i velmi specifické požadavky na zařízení keramických dílen.
Servis – u nás spolupráce nekončí prodejem, ale naopak začíná. Chceme se stát partnerem pro váš rozvoj a pro zajištění vaší činnosti. Poskytneme záruční i pozáruční servis, naplánujeme pravidelné dodávky spotřebního materiálu apod.
Prvotřídní kvalita a spolehlivost – ručíme za kvalitu námi navrženého řešení.Zařízení keramické dílny a materiályRychlá navigace - filtrace

Dostupnost