Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Glazury, barvy

V této kategorii najdete velký výběr kvalitních práškových glazur určených jak pro specifickou dekorativní povrchovou úpravu keramiky, tak i pro účely běžného dokončování keramických výrobků. Prvotřídní práškové glazury prodáváme v nepřeberné paletě barevných variant, typů a rozmanitých vlastností. Zaměřujeme se pouze na distribuci bezolovnatých...

Zobrazit více

V této kategorii najdete velký výběr kvalitních práškových glazur určených jak pro specifickou dekorativní povrchovou úpravu keramiky, tak i pro účely běžného dokončování keramických výrobků. Prvotřídní práškové glazury prodáváme v nepřeberné paletě barevných variant, typů a rozmanitých vlastností. Zaměřujeme se pouze na distribuci bezolovnatých práškových glazur od českých a zahraničních výrobců. V případě, že si nebudete vědět rady s výběrem vhodné práškové keramické glazury, jsme připraveni vám pomoci (doporučit), stačí nás kontaktovat.

Keramická prášková glazura - vzorník

O práškových glazurách

Glazury se běžně používají jako finální složka keramického výrobního procesu, přičemž jejich hlavní předností je nejen schopnost střep zušlechtit, ale také dekorativně zkrášlit. V případě práškových glazur se jedná o směsi ve skupenství prášku (v sypkém stavu), jak napovídá samotný název. Práškové glazury lze snadno míchat, přičemž jsou lehce ředitelné vodou. Můžete si namíchat libovolnou hustotu glazury. Řidší konzistence je vhodná pro máčení, stříkání nebo polévání keramiky. Naopak hustější keramická glazura se používá pro malování štětcem. Běžně se prášková glazura míchá v poměru 1 kg prášku na 0,6 – 0,8 l vody v závislosti na nasákavosti střepu a technice aplikace. Platí, že čím je střep nasákavější, tím se prášková glazura ředí řidčeji a naopak.
Výhodou práškových keramických glazur je možnost prakticky neomezené doby skladovatelnosti (prášek vydrží desítky let), možnost připravit si suspenzi přesně podle nasákavosti střepu a významně nižší cena oproti tekutým glazurám. Oceníte také možnost namíchat si různé barevné varianty při jejich míchaní mezi sebou, ale také možnost nanášet na sebe řadu vrstev s cílem vytvořit jedinečné efekty a barevné prolínací variace.

Práškové glazury dodáváme v několika základních objemových baleních. Pro profesionály a keramické dílny máme připraveny větší (cenově výhodná) balení, pro hobby umělce naopak menší gramáže.

Nejžádanější:

•    Práškové glazury PK (1020-1080°C), barevné efektní glazury.
•    Práškové glazury PD (1000 - 1100°C), barevné pigmentové glazury.
•    Práškové glazury P, Pw (1020 - 1200 °C), základní glazury.
•    Práškové glazury R, Rm (1140 - 1250 °C), hrnčířské glazury.

Mimo glazur určitého rozsahu vypalovací teploty si u nás můžete vybrat práškové glazury taktéž dle stupně lesklosti a krycích vlastností. Prodáváme taktéž speciální práškové glazury s obsahem krystalů pro vykouzlení unikátních vizuálních efektů.

Proč práškové glazury od nás?

Cena glazur – dokážeme pro vás zajistit jedny z nejnižších cen na českém trhu. Poskytujeme taktéž velmi výhodné věrnostní programy pro naše stálé odběratele, stejně jako zvýhodněné ceny v případě větších odběrů.
Výběr glazur – díky našim rozsáhlým skladovacím prostorám a především dlouholeté úzké spolupráci s producenty keramických surovin a doplňků vám dokážeme nabídnout takový výběr glazur, jako málokdo v ČR.
Rychlost dodání – většinu keramických glazur máme skladem ve větším množství, proto expedice vašich objednávek realizujeme mimořádně rychle.
Tradice a zkušenosti – práškovými glazurami pravidelně zásobujeme mnoho keramických dílen a výrobních provozů. Na trhu působíme již řadu let a patříme k české špičce v oblasti keramických potřeb pro profesionály i hobby nadšence.
Kvalita práškových glazur – dbáme na výběr kvalitních glazur, preferujeme a doporučujeme glazury bez škodlivých látek. Práškovým glazurám rozumíme, sami s nimi pracujeme a vybíráme jen ty nejlepší směsi od osvědčených výrobců.
Odborné poradenství – kdykoliv se na nás můžete obrátit s požadavkem o radu, odborné vysvětlení nebo doporučení.

Navážíme vám práškové glazury v množství, jaké opravdu potřebujete (min. 0,5 kg – např. na vzorky, pak po 0,5 kg krocích přesně podle vašich potřeb). Navažujeme až podle objednávek z originálních balení.
Všechny naše sypké glazury jsou mikromleté – což znamená, že neobsahují velké kusy a snadno se tak ztekucují.
Některé druhy glazur se vyrábějí exkluzivně pouze pro nás a jinde je nekoupíte.
Značení - ke každé práškové glazuře tiskneme na obal doporučení jak správně postupovat. U každé glazury je individuální doporučení (na základě praktických zkušeností z naší dílny).

Keramická prášková glazura - značení

Informace na závěr

Řada keramických glazur se prodává v Evropě pod různými obchodními označeními, proto pro snadnější orientaci uvádíme u některých práškových glazur  i jejich alternativní obchodní názvy.  Jestliže v naší aktuální nabídce nenajdete potřebnou keramickou práškovou glazuru, pak nás oslovte, dokážeme pro vás zajistit keramické glazury na zakázku za výhodné ceny.


Pokud plánujete odběr velkého množství práškových keramických glazur (např. pro výrobní keramickou dílnu), pak nám pošlete poptávku, poskytujeme  zajímavé množstevní slevy (při větším odběru od stejného druhu). V e-shopu je uváděna základní cena: při odběru 1 – 9,5 kg od jednoho druhu (nejběžnější odběr). Z těchto cen: při odběru 0,5 kg (např. na vzorky či vyzkoušení) se účtuje přirážka 10%, naopak při odběru 10 -24,5 kg od jednoho druhu glazury se poskytuje sleva ve výši 10%, při odběru 25 kg pak sleva 25%.

Prášková keramická glazura - balení

Zobrazit méně


na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 120 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 120 položek