Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Drcené sklo GS (do 1150°C)

Skleněná drť neboli drcené sklo pro keramickou výrobu a fusing se používá za účelem finálního dekorování výrobku. Drcené sklo se díky své odlišné roztažnosti oproti keramické hmotě promění v hladký lesklý povrch, často s prasklinami, které velmi efektně lámou světlo. Vznikají krásné barevné variace, které ozvláštní a originálně ozdobí vaše keram...

Zobrazit více

Skleněná drť neboli drcené sklo pro keramickou výrobu a fusing se používá za účelem finálního dekorování výrobku. Drcené sklo se díky své odlišné roztažnosti oproti keramické hmotě promění v hladký lesklý povrch, často s prasklinami, které velmi efektně lámou světlo. Vznikají krásné barevné variace, které ozvláštní a originálně ozdobí vaše keramické výrobky. Drcené sklo je možno bez omezení kombinovat s glazurami a barvítky.
V naší nabídce najdete různorodé drcené sklo všech běžně používaných barev, přičemž tato skleněná drť je připravena k okamžitému použití, aniž byste museli ztrácet drahocenný čas přípravou svého vlastního drceného skla.  Další velkou výhodou je stejný charakter i vlastnosti veškerých drcených skel pro keramiky v naší nabídce, čímž je zajištěna jejich perfektní vzájemná prolínavost a možnost oprav jednotlivých vrstev. Naše drcená skla se dají navzájem kombinovat.
Je třeba zmínit, že barevný odstín každé nově vyráběné várky drceného skla se může od té předchozí lišit, což je však bráno jako běžný stav. U skla je obecně povolena větší tolerance barevného rozptylu než u glazur. I proto se doporučuje pro určitou ucelenou sadu keramických výrobků použít drcené sklo z určité várky, nikoliv míchat sklo z více várek.


Obrázek (title, alt, název souboru): „drcené sklo pro keramiky“

Doporučení, jak pracovat s drceným sklem

Aby skleněná drť po natavení co nejlépe přilnula ke stěně střepu, doporučujeme ji nanášet na vrstvu podkladové transparentní glazury. Skelnou drť nanášíme na výrobek až po přežahu.
Ideální je sypat drcené sklo na ploché vrstvy, tam se logicky udrží. Při aplikaci je vhodné využít okrajového ohraničení.
Skleněnou drť je vhodné tavit při teplotě 1000 – 1100 °C, přičemž dbejte, abyste celou plochu určenou pro danou úpravu, posypali drceným sklem rovnoměrně. Vždy se musí jednat o ohraničený keramický výrobek, jinak hrozí riziko poškození plátů či pece!  
Nebojte se experimentovat, neboť skleněná drť má tu vlastnost, že do sebe často absorbuje barevnost okolní glazury, díky čemuž vznikají velmi originální a pozoruhodné variace. Velmi zajímavé je použití skleněné drti ve spojení s podglazurním barvítkem (typ K) a oxidy kovů.

Široký výběr skelných drtí

Na výběr máte z celé řady barevných variací drceného skla pro keramické účely. Dodáváme jak transparentní drcené sklo, tak i skleněné drtě pro finální dekorování a barvení střepu. Mimo běžné škály drceného skla v nabídce máme také speciální barevné variace.

  • Skleněná drť olivín
  • Skleněná drť hyacint.
  • Skleněná drť ametyst.
  • Skleněná drť topaz.
  • Skleněná drť ultramarín.

V případě, že v naší aktuální nabídce drceného skla nenajdete vámi požadovanou barvu nebo konkrétní odstín, pak nás neváhejte kontaktovat. U množství od 10 kg vám můžeme nechat skleněnou drť vyrobit za výhodnou cenu!

Skleněná drť pro zatavování do keramiky

Zobrazit méně


Zobrazují se 1 – 11 z 11 položek
Zobrazují se 1 – 11 z 11 položek