Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Pavla01.12.2022
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Marta O01.12.2022
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Michal29.11.2022

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Multifunctional kiln Nabertherm MF 5 contr. C540

100284

Total incl. VAT

2 625,70 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Stock at manufacturer
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích, ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály).

Vypalovací komorová pec Nabertherm MF-5 byla navržena pro umělecké výtvarníky pracující s různými technikami při výrobě šperků či jiných malých výrobků. Přitom tato pec je skutečně multifunkční, neboť může být použita pro celou řadu výtvarných technik. Svým kompaktním provedením a snadným ovládáním se pec ideálně hodí pro výrobu malých skleněných korálků a perel, pro smaltování, pro spékání skla neboli fusing, pro výpal dekorací nebo například pro předehřev frit či jiných výtvarných materiálů. Kromě své univerzálnosti pec MF-5 vyniká také nízkou spotřebou a snadnou obsluhou.

Topné elementy pece Nabertherm MF-5 jsou umístěné ve stropě v křemenných trubicích, čímž vzniká infračervené spektrum vytápění. Toto technické řešení jednak chrání topné elementy vůči usazování nečistot vznikajících při výpalu výtvarného materiálu a zároveň je chrání vůči tepelným šokům. Smaltovací pec MF-5 je tímto způsobem uzpůsobena pro možnost otevírat pec při provozní teplotě, přičemž při otevření pece není nutné vypínat vyhřívání pece.

Plášť pece je vyroben z jemně strukturované nerezové oceli s použitím vícevrstvé tepelné izolace. Dvířka pece MF-5 jsou vyklápěna dopředu a jsou opatřena okénkem s vyjímatelnou cihelnou ucpávkou ze speciálního izolačního materiálu spolu s drážkou v nerezovém plášti pro pokládání tyček se skleněnými korálkami či perlami. Pokud se pec používá pro jinou aplikaci, snadno se vložením ucpávky otvor ve dvířkách vyplní a dvířka tak lze použít jako pracovní plochu např. při zakládání smaltovaných výrobků do pece.

Tak jako všechny pece Nabertherm vyniká i všestranný model vypalovací pece Nabertherm MF-5 nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností řemeslného zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Svou všestranností a možností pec použít na mnoho různých výtvarných technik je multifunkční pec Nabertherm MF-5 svým provedením unikátní a prakticky nemá ve své třídě konkurenci.

Multifunkční pec Nabertherm MF-5 je ve standardním provedení skladem na hlavním výrobním skladě Nabertherm k rychlé expedici. Díky tomu nebudete muset na svou novou pec na fusing, smaltování a výrobu skleněných perel čekat dlouho.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace multifunkční pece MF-5. Jako spínací prvky jsou použita polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum.

Nově je multifunkční pec Nabertherm MF-5 vybavena regulátory nové generace. Novým standardním regulátorem pro pec MF-5 je regulátor C 440, který umožňuje uložit 10 programů, má 20 segmentů, možnost spínat 2 extra funkce, pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a má ukazatel spotřebované energie. Také je tento regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít jednak pro import/export vypalovací křivky (pro výpal našich materiálů Vám rádi zašleme doporučenou křivku ve formátu CSV pro snadný import do vašeho nového regulátoru) a také pro dokumentaci vypalování. Pokud v průběhu vypalování je připojena USB flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat. Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu. Další zajímavou novinkou je skutečnost, že regulátor je při programování možné vysunout z držáku pro pohodlné nastavení vypalovací křivky. Za příplatek lze sklářskou pec řady GF vybavit ovládacím a dokumentačním softwarem VCD. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla.

Přednosti pece Nabertherm MF-5:
• Tmax 950°C
• provedení jako stolní model
• elegantní plášť z jemně strukturované nerezové oceli
• regulátor umístěný vedle dvířek k úspoře místa
• stropní vytápění pece
• topné elementy kryté v křemenných trubicích, což dovoluje otevírání pece během provozu
• pec možné použít na více technik
• vícevrstvá struktura tepelné izolace
• nehlučný provoz vytápění díky polovodičovým spínacím relé (Solid State Relay)
• výklopná dvířka s okénkem pro výrobu skleněných korálků
• přesný průběh teploty díky rychlému taktování spínání
• termočlánek typu K pro přesné měření
• snadná obsluha pece

Výbava pecí Nabertherm MF-5 za příplatek:
• dveřní clona pro MF-5

Data sheet

Heatingelectric, from the ceiling
Volume categoryup to 70 l
Furnace typechamber
Usagefiring glass, enamel, decoration
Volume5 l
Max. temperature950 °C
Inner dimensions220 x 240 x 100 mm (w x d x h)
Outer dimensions485 x 370 x 320 mm (W x D x H)
Connected load1.6 kW
Voltage230V 1/N
Current7 A
Socket typeSchuko
Heating elementsin quartz glass tubes
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Standard controllerC540
Controller for surchargeP570
Weight15 kg

Video

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Catalogue Nabertherm kilns

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in Czech. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.1M)

English catalogue Nabertherm.

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in English. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.04M)

other products in the same category: 11