Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Markéta Slachová07.02.2023

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Fusing furnace Nabertherm GF 240 with contr. C540

Nabertherm GmbH

100315

Total incl. VAT

12 305,70 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
On order
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích, ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály).

Řada fusingových pecí GF 75 – GF 1425 byla navržena pro profesionální umělecké skláře. Topné elementy jsou uspořádané těsně vedle sebe ve víku pece a tím zajišťují výborné rozložení tepla v peci. Topné elementy pecí GF jsou umístěné v křemenných trubicích, čímž vzniká infračervené spektrum vytápění. Toto technické řešení chrání topné elementy jednak vůči usazování nečistost vznikajících při výpalu sklářského materiálu a zároveň je také chrání vůči případným tepelným šokům, pokud sklář potřebuje víko pece otvírat při provozní teplotě. Plášť víka pece je vyroben z jemně strukturované oceli s použitím dvoustěnné konstrukce známé u profesionálních komorových pecí Nabertherm. Mírná cirkulace vzduchu mezi plášťem a tepelnou izolací snižuje riziko kondenzace vlhkosti a nabízí nižší teplotu vnějšího pláště pece. Izolace víka je tvořena neklasifikovanou vláknitou izolací s nízkou akumulací tepla. To dovoluje rychlé časy náběhů na pracovní teplotu a také možnost rychlého chlazení. Navíc je tento druh tepelné izolace odolnější vůči tepelným šokům. Zakládací stůl sklářské pece GF byl navržen v jedné rovině s vyznačením zakládací hrany a je vyroben z lehčených žáruvzdorných cihel, které jsou oproti vláknité izolaci pevné, mají vyšší odolnost vůči mechanickému poškození a nabízejí čistý provoz. Použitá kvalitní izolace s její štědrou dimenzí zaručuje dobrý poměr mezi možností rychlého chlazení a zároveň nabízí úsporný provoz.

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely poklopových fusingových pecí řady GF nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností řemeslného zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Profesionální fusingové pece GF jsou ve standardní výbavě vybaveny širokou paletou vybavení, které jsou u jiných výrobců příplatkové nebo nejsou vůbec nabízeny. Pevný závěs víka je vybaven silnými pneumatickými tlumiči, které umožňují snadné zvedání a významně snižují riziko poškození víka vlivem jejího spadnutí při neopatrné manipulaci, obzvláště u větších modelů. Na každé straně je umístěno široké madlo. Podstavec pece je opatřen kolečky pro mobilitu, přičemž dvě kolečka je možné zajistit vůči pohybu. Podstavec má ve spodní části umístěn praktický odkládací prostor na sklářský materiál či jiné pracovní pomůcky. V dolní části pece jsou umístěny manuální přivzdušňovací klapky (počet v závislosti na modelu), které se kromě přivětrávání často používají pro pozorování taveného materiálu. 

Výrobní lhůta pro fusingové pece řady GF do 300 litrů je obvykle cca. 2 týdny (v závislosti na vytíženosti výroby). Také u větších modelů vám můžeme nabídnout příznivé dodací termíny. Díky tomu nebudete muset na svou novou fusingovou pec Nabertherm čekat dlouho. 

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace fusingových pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum. 

Nově jsou fusingové pece Nabertherm vybavoveny regulátory Nabertherm nové generace. Novým standardním regulátorem pro profesionální fusingové pece řady GF je regulátor C 440, který umožňuje uložit 10 programů, má 20 segmentů, možnost spínat 2 extra funkce, pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a má ukazatel spotřebované energie. Také je tento regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít jednak pro import/export vypalovací křivky (pro výpal našich materiálů Vám rádi zašleme doporučenou křivku ve formátu CSV pro snadný import do vašeho nového regulátoru) a také pro dokumentaci vypalování. Pokud v průběhu vypalování je připojena USB flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat. Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu. Další zajímavou novinkou je skutečnost, že regulátor je při programování možné vysunout z držáku pro pohodlné nastavení vypalovací křivky. Za příplatek lze sklářskou pec řady GF vybavit výkonnějším regulátorem s označením P 470 s 50 programy a 40 segmenty nebo ovládací a dokumentační software VCD. Tyto regulační možnosti jsou vhodné v případě, že budete používat při výpalu skla složitější vypalovací křivky. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla. 

Přednosti pecí Nabertherm GF 75 – GF 1425:
• Tmax 950 °C
• elegantní plášť z jemně strukturované nerezové oceli
• regulátor s držákem umístěný na pravé straně s možností vysunutí pro komfortní obsluhu
• izolace víka z vláknité izolace s nízkou akumulací tepla
• zakládací stůl v rovině s vyznačenou zakládací hranou, vyrobený z lehčených žáruvzdorných cihel pro čisté výsledky vypalování
• víko s nastavitelným rychlouzávěrem, uzamykatelným visacím zámkem
• nastavitelné robustní zavěšení víka
• pohodlná zakládací výška 870 mm
• nucené odpojení kontaktním víkovým spínačem
• dvoustěnná konstrukce pláště víka
• topné elementy kryté v křemenných trubicích
• topné elementy víka uspořádané těsně vedle sebe pro přímé ozařování výrobků
• nehlučný provoz vytápění díky polovodičovým spínacím relé (Solid State Rellay)
• přesný průběh teploty díky rychlému taktování spínání
• termočlánek typu K pro přesné měření
• silné plynové tlumiče pro snadnou a bezpečnou manipulaci s víkem
• otvor pro pozorování výrobků a pro rychlé chlazení (počet dle modelu)
• robustní podstavec na kolečkách (2 zajistitelná) s odkládacím prostorem
• velká madla na pravé i levé straně pece

Výbava pecí Nabertherm GF 75 – GF 1425 za příplatek:
• otvor s pozorovacím sklem
• vytápění dna pece pro výpal velkých objektů
• provedení pece s vyměnitelným stolem (verze GFM)
• motoricky ovládané odtahové klapky pro rychlé chlazení
• motoricky ovládaný pohyb víka
• zakládací vypalovací pomůcky (pláty a stojky)
• výkonnější regulátor P 470 nebo ovládací software

Data sheet

Volume categoryfrom 205 l
Heatingelektric, lid
Furnace typeToploader
Usageglass firing
Volume240 l
Max. temperature950 °C
Inner dimensions1010 x 810 x 400 mm (š x h x v)
Outer dimensions1480 x 1155 x 1400 mm (Š x H x V)
Connected load11 kW
Voltage400V 3/N
Current15.9 A
Socket typeCEE16A
Heating elementsin quartz glass tubes
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Gas dampers support lid openingyes
Air inletyes
Base castorsyes
Standard controllerC540
Controller for surchargeP570
Weight275 kg

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Catalogue Nabertherm kilns

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in Czech. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.1M)

English catalogue Nabertherm.

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in English. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.04M)

other products in the same category: 11