Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Fusing furnace Nabertherm F 30 with contr. C540

Nabertherm GmbH

100283

Total incl. VAT

3 823,60 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
On order
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích, ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály). 

Pro mnohé fusingové práce je tato cenově příznivá řada sklářských pecí ideální volbou. Izolaci tvoří robustní lehčené žáruvzdorné cihly s chráněným vytápěním ve víku pece, modely F 75 – F 220 jsou pak ještě navíc doplněny vytápěním stran. Tím je zaručeno stejnoměrné rozdělení tepla a nízká spotřeba. Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely poklopových fusingových pecí řady F nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností řemeslného zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Poklopové pece F jsou ve standardní výbavě vybaveny širokou paletou vybavení, které jsou u jiných výrobců příplatkové nebo nejsou vůbec nabízeny. Pevný závěs víka je nastavitelný a je doplněn silnými pneumatickými tlumiči. Víkové tlumiče umožňují snadné zvedání víka a významně snižují riziko jeho poškození vlivem spadnutí při neopatrné manipulaci, obzvláště u větších modelů. 

Podstavec u modelů F 75 – F 220 je opatřen kolečky pro mobilitu s možností jejich zajištění. Další důležitou předností fusingových pecí Nabertherm F je konstrukce víka, která nejsou spárována pomocí tmelu. Tím je vyloučeno nebezpečí znečištění vypalovaného zboží spadem smetí z víka. Tato skutečnost je oceňována především po delší době provozu pecí, kdy u lepených vík obvykle dochází k praskání a uvolňování tmelu díky rozdílnému smrštění obou materiálů při vypalovacích cyklech.

Výrobní lhůta pro většinu fusingových pecí řady F je obvykle pouze cca. 2 týdny. Díky tomu nebudete muset na svou novou fusingovou pec čekat dlouho.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace fusingových pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum. 

Nově jsou fusingové pece Nabertherm vybavoveny regulátory Nabertherm nové generace. Novým standardním regulátorem pro fusingové pece řady F je regulátor C 440, který umožňuje uložit 10 programů, má 20 segmentů, možnost spínat 2 extra funkce, pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a má ukazatel spotřebované energie. Také je tento regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít jednak pro import/export vypalovací křivky (pro výpal našich materiálů Vám rádi zašleme doporučenou křivku ve formátu CSV pro snadný import do vašeho nového regulátoru) a také pro dokumentaci vypalování. Pokud v průběhu vypalování je připojena USB flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat. Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu. Další zajímavou novinkou je skutečnost, že regulátor je při programování možné vysunout z držáku pro pohodlné nastavení vypalovací křivky. Za příplatek lze sklářskou pec řady F vybavit výkonnějším regulátorem s označením P 470 s 50 programy a 40 segmenty nebo ovládací a dokumentační software VCD. Tyto regulační možnosti jsou vhodné v případě, že budete používat při výpalu skla složitější vypalovací křivky. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla.

Přednosti pecí Nabertherm F 30 – F 220:
• elegantní plášť ze strukturované nerezové oceli
• regulátor s držákem umístěný na pravé straně s možností vysunutí pro komfortní obsluhu
• izolace z lehčených žáruvzdorných cihel pro čisté výsledky vypalování
• víko s nastavitelným rychlouzávěrem, uzamykatelným visacím zámkem
• nastavitelné robustní zavěšení víka
• těsnění víka s dlouhou životností (přímé dosednutí styčných ploch)
• nucené odpojení kontaktním víkovým spínačem
• vytápění víka pro přímé ozařování výrobků, u F 75 – F 220 navíc po obvodu v bočních stěnách
• nehlučný provoz vytápění díky polovodičovým spínacím relé (Solid State Relay)
• přesný průběh teploty díky rychlému taktování spínání
• termočlánek typu K pro přesné měření
• silné plynové tlumiče pro snadnou a bezpečnou manipulaci s víkem
• zajistitelná kolečka pro mobilitu pece bez zvedání u F 75 – F 220
• F 220 standardně s dvouzónovou regulací (víko a strany)

Výbava pecí Nabertherm F 30 – F 220 za příplatek:
• zakládací vypalovací pomůcky (pláty a stojky)
• výkonnější regulátor P 470 nebo ovládací software
• podstavec na kolečkách u F 30
• zvýšení podstavce pece

Data sheet

Volume categoryup to 70 l
Heatingelektric, lid
Furnace typeToploader
Usageglass firing
Volume30 l
Max. temperature950 °C
Inner dimensions410 x 410 x 230 mm (š x h x v)
Outer dimensions650 x 800 x 500 mm (Š x H x V)
Connected load2 kW
Voltage230V 1/N
Current8.7 A
Socket typeSchuko
Heating elementsin grooves
Switchingsolid state relays
Gas dampers support lid openingyes
Air inletyes
Base castorsyes
Standard controllerC 440
Controller for surchargeP 470
Weight50 kg

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Catalogue Nabertherm kilns

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in Czech. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.1M)

English catalogue Nabertherm.

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in English. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.04M)

other products in the same category: 11