Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Iulianija24.05.2024
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Barbora M11.05.2024
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Tomislav H09.05.2024

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Vacuum pugmill and mixer NVS - 07

Nidec Shimpo Corporation

150367

Vacuum pugmill and mixer NVS – 07

More details

Total incl. VAT

8 772,50 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Out of stock
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Vakuový šnekový lis a mixér NVS-07 je nejnovějším přírůstkem do japonské rodiny keramických strojů a zařízení Shimpo. Na první pohled malé a kompaktní zařízení v sobě skýtá obrovský pracovní potenciál. Spojuje totiž vakuový šnekový lis a mísič keramické hmoty do jednoho zařízení. Objem mísící komory je zhruba 22 kg keramické hmoty, čímž je vhodný pro keramické dílny běžné velikosti. Nominální vytlačovací kapacita lisu je až 330 kg/hod. Na ovládacím panelu pomocí přepínače jednoduše zvolíte buď funkci šnekování tzn. vytlačování hmoty nebo její míchání. Pro možnost zpracovávat různé konzistence hmot od tekutějších po zaschlé je doplněna možnost regulovat rychlost otáčení šnekového tělesa. Pro usnadnění odladění procesu je instalován digitální displej, který zobrazuje aktuální elektrický proud na hlavním motoru šnekového lisu/mixéru. K tomu všemu je stroj vybaven výkonnou vakuovou pumpou pro odsátí 100% případného zbytkového vzduchu z materiálu umístěné v přední komoře lisu. Vakuová pumpa je bezolejová, není tedy nutné doplňovat olej a při práci je pumpa tichá. Neméně důležitým bodem je také snadné čištění, pro které je nutné odstranit pouhé čtyři šrouby pro přístup k vnitřku stroje a jeden zajišťující šroub hlavního šnekového tělesa. Vytlačovací hubici, tělo lisu a šnek je možné umít vodou mimo hlavní zařízení. Čištění lisu je tak po nacvičení možné zvládnout během opravdu krátké doby. Navíc pokud budete za několik dní pokračovat v práci, není třeba celý šnekový lis čistit. Pro takové případy je šnekový lis vybaven těsnými gumovými krytkami, které se použijí pro zakrytí násypky a hubice. Tím se zpomalý proces vysychání hmoty uvnitř lisu. Svou velkou flexibilitou, kompaktními rozměry a příznivou cenou je Shimpo NVS-07 unikátním zařízením pro keramické dílny na českém a slovenském trhu.

Zařízení je konstruováno ve známé japonské „Shimpo“ kvalitě, keramikům není třeba dále vysvětlovat. Hrnčířské kruhy Shimpo vyrábí od roku 1954, šnekové lisy pak od roku 1978. Skupina Nidec Shimpo Corporation má tak přes 35 let praktických zkušeností s výrobou šnekových lisů pro keramické dílny. Jejich výrobky jsou úspěšně prodávány po celém světě. Lis/mixér NVS-07 je výsledkem mnoha dekád zkušeností a testování k vytvoření jednoho z nejuniverzál­nějšího zařízení na zpracování keramické hmoty v kompaktním designu na světovém trhu. Veškeré části, které jsou v přímém konktaktu se zpracovávaným materiálem např. hlavní tělo, šnekové těleso, vytlačovací hubice a násypka jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Tím zařízení získalo vysokou odolnost vůči otěru a dalším mechanickým vlivům a je bez rizika kontaminace porcelánu a bílých keramických hmot. I přes svou poměrně malou velikost dosahuje profesionální úrovně zpracování keramické hmoty.

Šnekový lis/mixér NVS-07 je komplexní řešení pro zpracování keramické hmoty a je vhodných do menších až středně velkých zavedených keramických dílen. Zvládne jak přípravu nové hmoty tak i recyklaci odpadní hmoty. Při recyklaci můžete dokonce zpracovávat suché části hmot do velikosti menší pěsti. Po jejich vložení do mísící komory jednoduše zalejete odpovídajícím množství vody a zvolíte funkci míchání. Po ukončení procesu míchání a docílení požadované viskozity se zvolí funkce šnekování a hmota je vytlačena ven. Se zařízením lze také připravovat vlastní šamotové nebo barevené varianty keramických hlín. Do mísící komory lze přidat 0,5 kg šamotu nebo oxidu železa, získá se tím šamotová hmota nebo červnice.

Další významnou předností je ztrojený bezpečnostní systém, který je tvořen jednak velkými tlačítky Start a Stop s gumovými vodotěsnými víčky pro možnost rychlé reakce obsluhy, bezpečnostní spínač, který automaticky vypne otáčení šneků při zvednutý násypky a vestavěný časovač, který omezuje mísení na max. 2 hodiny k vyloučení rizika vzniku příliš velkého tepla při mísení.
Pojistka proti přetížení chrání motor před jeho možným poškozením. Stroj je koncipován jako kompaktní studiové zařízení s malým nárokem na pracovní či skladovací prostor. Robustní podstavec je vybaven kolečky pro snadnou manipulaci. Samotné zařízení je osazeno motorem s příkonem 750 W, motor vakuové pumpy pak 250W.
Součástí dodávky je válečkový posuvník prakticky namonotvaný na lisu. Snadnému porcování či balení zpracovávané hmoty dále pomůže odřezávací struna namontovaná na vytlačovací hubici. Součástí dodávky je základní nářadí pro údržbu zařízení.

Upozorňujeme, že tento produkt je určen pro keramické nebo výtvarné dílny a není koncipován pro průmyslovou produkci. Pro průmyslovou výrobu nabízíme jiné šnekové lisy v průmyslovém provedení. Kontaktujte nás prosím se svou poptávkou, rádi vám připravíme individuální nabídku.

Přednosti šnekového lisu SHIMPO NVS–07:

• unikátní komplexní zařízení pro zpracování a recyklaci keramické hmoty
• kompaktní provedení
• výborný poměr cena/výkon – není potřeba kupovat více zařízení
• moderní konstrukce hlavního šneku
• kompletní provedení z nerezové oceli (odolné korozi, otěru a bez možnosti kontaminace hmoty)
• bezolejová vakuová pumpa – nízká hlučnost
• digitální indikátor proudu
• možnost nastavit rychlost otáčení šneků
• minimální údržba
• vysoká vytlačovací kapacita (až 330 kg/hod.)
• odřezávací struna na hubici
• bezpečnostní koncový spínač – při zvednuté páce se šneky zastaví
• ruční těsnící kryt pro zajištění násypky
• vakuová technologie – zpracovaná hmota bez vzduchových bublin
• snadné čištění
• součástí dodávky gumové krytky na násypku a hubici
• tlačítka s gumovými vodotěsnými víčky
• pojistka proti přetížení
• malý nárok na pracovní prostor
• dodávka vč. válečkového posuvníku
• robustní podstavec se zajistitelnými kolečky

Data sheet

Motor750 W, jednofázový 230V, 50Hz
Constructionone screw
Usagemixování a šnekování
Dimensions840 (1200 vč. posuvníku) x 410 x 890 mm
Weight140 kg

Accessories

Video

Click on a thumbnail to load the video

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

other products in the same category: 8