Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Barbora M11.05.2024
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Tomislav H09.05.2024
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Michal Kus04.05.2024

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Pugmill NRA - 04/S

Nidec Shimpo Corporation

150360

Total incl. VAT

6 279,90 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
In stock 2 pcs
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

5
4,60/5 - 5 recenze

Zobrazit hodnocení
4
0
1
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Šnekový lis Shimpo NRA-04/S je nový kompaktní model, který je nástupcem úspěčného lisu NRA-03. Inovované provedení NRA-04/S využívá nově principu speciálního uložení dvou šneků a vylepšenou konstrukci šneků, která je patentovaná společností Nidec Shimpo Corporation. Díky tomu je lisovaná hmota prakticky bez vzduchu i bez použití dražší vakuové technologie. Tento šnekový lis se krátce po svém uvedení na český a slovenský trh v roce 2008 stal nejoblíbenějším ve své třídě. Konstrukce se dvěma šneky se obvykle používá ve velkých a dražších průmyslových lisech. Důmyslný tvar násypky eliminuje zachycení hmoty na jejím dně. Tělo lisu je vyrobeno z hliníkové slitiny. Lis nově využívá účinného ozubeného převodu (starší modely měly řemenný převod). Výhodou tohoto technického řešení je mimořádně tichý provoz a minimální opotřebení. Dva nerezové šneky hnětou a vytlačují keramickou hmotu s nominální kapacitou až 400 kg/hod. V praxi se obvykle dosahuje nižších hodnot v závislosti na konzistenci zpracovávané hmoty.

Důležitým bodem je snadné čištění, pro které je nutné odstranit pouhé čtyři šrouby pro přístup k vnitřku stroje. Čištění lisu je po nacvičení možné zvládnout během cca. 20 minut, což je velmi dobrý údaj. Navíc pokud budete za několik dní pokračovat v práci, není třeba celý šnekový lis čistit. Pro takové případy je šnekový lis vybaven těsnými gumovými krytkami, které se použijí pro zakrytí násypky a hubice. Tím se zpomalý proces vysychání hmoty uvnitř lisu. Další významnou předností šnekového lisu je zdvojený bezpečnostní systém, který je tvořen velkými tlačítky Start a Stop s gumovými vodotěsnými víčky pro možnost rychlé reakce obsluhy a bezpečnostní spínač, který automaticky vypne otáčení šneků, jakmile se zvedne páka násypky. Lis je také vybaven pojistkou proti přetížení pro ochranu motoru. Lis vyniká svým kompaktním designem a malým nárokem na pracovní či skladovací prostor. Za zmínku stojí také robustní podstavec vyrobený z ocelových trubek, jedna noha pro vyrovnání případných nerovností je výškově nastavitelná.

Součástí dodávky jsou dále válečkový posuvník, odřezávací struna namontovaná na vytlačovací hubici a základní nářadí pro údržbu.

Jako dodatečné příslušenství (nutné objednat zvlášť) dodáváme různé šablony – profily pro vytlačování rozličných tvarů. Ty se pak dají využít při modelované či točené keramice stejně jako u ručních nástěnných lisů. V nabídce jsou tvary A, B a C, příp. jako celá sada za zvýhodněnou cenu.

Zařízení je konstruováno, pro keramiky, ve známé japonské „Shimpo“ kvalitě. Hrnčířské kruhy Shimpo vyrábí od roku 1954, šnekové lisy pak od roku 1978. Jejich výrobky sklízejí řadu ocennění pro inovaci a jsou úspěšně prodávány po celém světě. Upozorňujeme, že tento produkt je určen pro keramické nebo výtvarné dílny a není koncipován pro průmyslovou produkci. Pro průmyslovou výrobu nabízíme jiné šnekové lisy v průmyslovém provedení. Kontaktujte nás prosím se svou poptávkou pro vytvoření nabídky.

Přednosti lisu SHIMPO NRA–04/S:
• kompaktní provedení
• výborný poměr cena/výkon
• nízká hmotnost (cca. 75 kg)
• nejmodernější konstrukce s dvěma šneky
• nerezové šneky (odolné korozi a otěru)
• tělo a hubice z kvalitní nerezové oceli (odlišnost oproti základní variantě NRA-04)
• nízká hlučnost
• ozubený převod (bez použití řemene)
• minimální údržba
• vysoká vytlačovací kapacita (až 400 kg/hod.)
• odřezávací struna na hubici
• jedna noha výškově nastavitelná
• bezpečnostní koncový spínač – při zvednuté páce se šneky zastaví
• páka pro snadné zatlačení hmoty
• zpracovaná hmota prakticky bez vzduchových bublin
• snadné čištění
• součástí dodávky gumová krytka na násypku a na hubici
• tlačítka s gumovými vodotěsnými víčky
• patentovaná konstrukce šneků
• pojistka proti přetížení
• malý nárok na pracovní prostor
• dodávka vč. válečkového posuvníku
• robustní podstavec
• na vytlačovací hubici možno umístit vytlačovací profil/šablonu (dodatečné příslušenství)

Nabízíme také cenově příznivější variantu šnekového lisu NRA-04, který je osazen šnekovým pouzdrem (tělem) a vytlačovací hubicí z lehké hliníkové slitiny, jinak se neliší. Toto provedení je vhodné pro zpracování běžných keramických hlín. Naopak pokud budete často zpracovávat bílé a porcelánové hmoty nebo hrubé šamotové hmoty, pak doporučujeme tuto nerezovou variantu NRA-04/S (nerezová ocel je odolnější vůči otěru a dalším mechanickým vlivům).

Data sheet

Usagešnekování
Constructiontwo screws
Motor200 W, jednofázový 230 V
Rotation speed19 rpm/50 Hz
Dimensions665 (1025 vč. posuvníku) x 335 x 560 mm
Weight75 kg

Accessories

Video

Click on a thumbnail to load the video

Recenze Recenze (5)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
4,60/5
Na základě 5 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Výrobek splnil očekávání. Provedení výrobku od firmy Shimpo je solidní.

Komunikace s firmou byla dobrá, dodání trvalo o něco déle, což je dnes bohužel obvyklé.

0 1 2 3 4
(3/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Zatím nemůžeme hodnotit, zda šnek slouží k účelu, ke kterému byl zakoupen.
Šnek používáme minimálně z důvodu, že šnek potřebuje zpracovat větší množství hlíny, více jak 10 kg. Při menším zpracování hlíny, se šnek pouze zašpiní hlínou a výsledek je nulový.
Z důvodu, že nepracujeme na hrnčířském kruhu a nemáme tedy hlínu z tohoto kruhu na zpracování, tak šnek jsme zatím použili jen 3 x a to s minimálním efektem, neboť jsme nepoužili dostatek hlíny na zpracování, tedy více, jak 10 kg hlíny.
Věříme, že pokud budeme mít dostatek hlíny ke zpracování, tak šnek bude pracovat tak, jak je určeno.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

HLÍNA JE GRUNT, ANEB STAČÍ SE JEN SEHNOUT, v tomto duchu vedl Petr Toms počátkem roku 2020 kurz Keramikum z.s. v Kohoutově. Tam začal tento příběh.
Zdálo by se, že i bez sehnutí jde snadno získat hlínu od některého tradičního výrobce, a přizpůsobit se jí... Pokud chcete hlínu pro méně obvyklé použití, třeba dlouhodobý výpal dřevem v peci anagama nebo výpal raku, nabídka výrobců se výrazně zúží. Může vás i bavit zkoušení jílů, které při svých toulkách najdete. A patříte-li navíc mezi tvůrce, pro které je důležité mít od počátku větší kontrolu nad děním, nutně se doberete bodu, kdy prostě potřebujete tu svou hlínu.
Zpracovat natěžený jíl, případně různé jíly smíchat, není snadné. Cesta přes těžbu, čištění, sušení, míchání, vlhčení a prohnětení je snadná, pokud jde o malé vzorky, ale ve větším rozsahu je v domácích podmínkách neschůdná. A vlhký jíl - drudky různého složení, velikosti a vlhkosti, co po sobě nekonečně kloužou při vaší snaze o řádné prohnětení - peklo, když chcete získat víc než pár kilogramů hmoty.
Stroj, který dokáže prohníst jíl nebo více jílů, případně je doplnit aplastickými složkami... ve srovnatelné kvalitě při zpracování ve stovkách kg za hodinu, si není snadné vyrobit. Šnekový lis Shimpo NRA-04/S takové nároky slibuje. Byl tedy první volbou.
Dorazil pečlivě zabalený na paletě. Ve dvou lze kolem 75 kg zvládnout, ale nerad bych se s ním tahal častěji, proto z palety drobnou úpravou vzniká plošina na kolečkách, aby přesouvání stoje v dílně bylo snadné. Návod, především samé varování, jak je v těchto časech zvykem. Jak poznám, že je třeba stroj už namazat, to nemohu najít, ale snad to nebude hned potřeba. Snadná obsluha, snadné čištění... na instruktážním videu slečna s rozpuštěnými dlouhými vlasy zvládá všechny operace se strojem hravě.
Jdu na to. Nejprve testuji stroj na jílu z místního potoka, ten snese kolem 1200 °C, chci ho promíchat v určitém poměru s žárovzdorným vazným jílem, abych získal plastickou hmotu vhodnou pro výrobky dlouhodobě pálené dřevem při vysoké teplotě. Lis a válečkový posuvník je připraven.
Samotný mokrý jíl z potoka stroj míchá snadno. Jíl obsahuje hodně písku, občas je slyšet drcení tvrdších součástí, ale prodejcem jsem byl ujištěn, že kameny do 5 mm nejsou hrozbou. Stroj je v plné zátěži překvapivě tichý. Válečkový posuvník umožňuje hladké vysouvání hmoty. Pokud pákou tlačím dávku jílu do násypky zvolna, vylézá z hubice uspokojivě stejnorodá hmota, pokud schválně víc přitlačím, tvoří se ve hmotě nežádoucí bubliny a trhliny. Po několika prohněteních dochází k dostatečnému zhutnění. Struna před hubicí pohodlně odděluje porce hlíny. Pracnost nízká a výsledek nanejvýš uspokojivý.
Zkouším vyčistit stroj. Rozebrání je snadné, potřebné nářadí ve výbavě. Jednotlivé díly jsou solidní. Všechny tvary oblé. Jíl vypadne z čela téměř jako bábovička, snadno jde obrat i vřetena.
Ve druhé fázi přimíchávám ke zpracovanému jílu z potoka žárovzdorný vazný jíl. Lis pracuje hladce, po pěti prohněteních zdají se oba jíly dostatečně promíchané a hmota rovnoměrně zhutněná. Válečkový posuvník je jílem hodně zalepený, pomáhá jeho volné překrytí tuhou folií, jednotlivé porce jde snadno odebírat. Znovu čistím stroj. Rozebírání už znám. Ouha. Jíl se maže po vnitřních stěnách dílů, pouští se neochotně až pod tlakem kuchyňské štětky ve vodě. Neoddělená struna na hubici se při čištění docela plete. Vřetena jsou zvláštním způsobem provedena, což je nejspíše klíč k úspěchu, ale odstranění jílu z nich je velice pracné. Výrobce vám z bezpečnostních důvodů jistě neporadí použití úzké plastové stěrky za chodu stroje při odhalení vřeten, ale jde se tak zbavit největšího nánosu hlíny. Pokud bych potřeboval vše očistit dokonale, musel bych použít mokré čištění s podsunutím mělké misky pod vřetena. Budu pokračovat se stejnou hmotou, takže tato trnitá cesta se odkládá, stačí jen přední hubici a horní násypku stoje utěsnit přiloženými gumovými zátkami.
Šnekový lis Shimpo NRA-04/S v plné výbavě hodnotím pozitivně. V úvodním testu se potvrdila snadná obsluha, účinnost a spolehlivost stroje, také praktičnost válečkového posuvníku. Při lisování většího množství hlíny bude závěrečná hodinka čištění snesitelná.
Jen mi proti zmíněném kurzu v Kohoutově cosi scházelo. Skupinová práce a sdílení, které dávají všemu větší smysl. To je ale jiný příběh.
Igor Doležal, Vysočina

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Šnekový lis Shimpo NRA 04/S pracuje skvěle, je vhodný na mísení hmot. Naprostá spokojenost! Vřele doporučuji. Petr Lada

0 1 2 3 4
(5/5
2 z 2 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Hned na úvod musím říct, že lis bezezbytku splnil to co jsem od něj očekával. Lis jsem zakoupil po delším zvažování, protože se samozřejmě jedná o větší investici a nelituji. Nemá cenu stroj podrobně popisovat, protože uvedené informace jsou zcela přesné a po oslovení Artik studia dostanete odpovědi na všechno co vás zajímá , tak jako já.
Lis jsem pořídil hlavně z toho důvodu, že pracuji s trošku kratší hlínou, která je po delším skladování velmi vytužená a následné zpracování se nebešlo bez natloukání drevěnou palicí atd.. před další přípravou na točení.Lis celou tuto proceduru urychlil a usnadnil. Hlínu pár dní před zpracování provlhčím, dvakrát až třikrát protočím a nechám dva dny odležet. Výsledný hubl je perfektně homogenní a dále lehce zpracovatelný.Nějaká bublina se sice objeví, ale s tím si umíme poradit :) /bude patrně záležet i na typu hlíny/. Lehce se zpracují i vytužené zbytky po točení s přidáním cca. 10% . Tato hlína se zdá trošku kratší, ale pro běžnou výrobu to není problém.
Po ukončení práce zakrývám násypku na šneky igelitem, nasadím gumové krytky a je hotovo. Příprava cca. 30kg s několikerým přetočením a úklidem trvá asi půl hodiny. Lis jsem ještě nečistil, ale je to pár šroubů , tak na tom nevidím nic komplikovaného. Na válečkový posuvník jsem si udělal pás z textilie na zakrývání záhonů a tím odpadá čištění válečků od suché hlíny.
Za sebe mohu lis doporučit stejně jako spolupráci s Artik studiem.

Stránka: 1

Download

other products in the same category: 8