Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Markéta Slachová07.02.2023

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Table slab roller SR-16T

Artik studio

150370

Table slab roller

More details

Total incl. VAT

466,40 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
In stock more than 5 pcs
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

5
4,76/5 - 21 recenze

Zobrazit hodnocení
17
3
1
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Válcovací stolice SR-16T je nejnovějším přírůstkem v naší rodině válcovacích stolic. Je nejmenším a zároveň nejlevnějším pomocníkem pro vytváření plátů z keramické hlíny. Dílenské zpracování je na vysoké úrovni, stejně tak, jak jsou keramici zvyklí napříč celou řadou našich válcovacích stolic řady SR. Tato malá válcovací stolice, někdy nazývaná „plátovačka na hlínu“, je koncipovaná jako stolní provedení. Pokud se nepoužívá, snadno se bez použití nářadí rozloží na válcovací jednotku a dva boční plechy a uloží do skříně. Je vhodná zejména pro pravidelné používání v zájmových dílnách, například školní keramické dílny či keramické kroužky. Lze ji s úspěchem využívat i v profesionálních dílnách s menšími nároky na velikost plátu a omezenost volby tloušťky plátu.

SR-16T je malá kompaktní válcovací stolice, která pomůže vytvořit keramický plát se čtyřmi danými tloušťkami: 7, 11, 14 mm. Nastavení tloušťky plátu se volí na základě použití jedné ze dvou různě tlustých desek (desky tlouštěk 7 a 4 mm), třetí rozměr se docílí použitím obou desek najednou a čtvrtý pak bez použití desek. Možností je také vyrobit si desku s vlastní tloušťkou dle individuálních požadavků keramika. Obvykle však zmíněné 4 základní tloušťky plátu vyhoví požadavkům většiny menších zájmových dílen. Po výpalu bude samozřejmě tloušťka výsledného plátu menší o cca. 10% v závislosti na konkrétních vlastnostech keramické hmoty (smrštění při sušení a smrštění při výpalu). Nejvýznamnější předností válcovací stolice je použití speciálního dvouválcového systému, stejně jako u celé řady SR, který je na našem trhu unikátní a má řadu výhod. Dva robustní plné válce jsou pevně umístěné nad sebou, vylučuje se tak možnost jejich prohnutí i při velkém zatížení. Posun hmoty je řešen prostřednictvím posunu materiálu vložného mezi plátna a válci, které mají speciální zdrsněný povrch. U jiných válcovacích stolic, kdy jeden válec jezdí po desce stolu, představuje největší riziko případná vůle u vodících ložisek. Toto riziko je u válcovacích stolic řady SR vyloučené, protože je použit dvouválcový konstrukční koncept. Velká ovládací klika a krytý ozubený převod zabezpečují snadný přenos síly na válcovaný plát v obou směrech. Stroj dodáváme v jednom kartonu pro bezpečný transport, sestavení této keramické válcovačky spočívá v nasazení dvou bočních plechů na válcovací jednotku. Tato příprava nevyžaduje žádné montážní nářadí. S dodávkou dodáváme názorný návod k obsluze.

Součástí dodávky je jedna sada pláten. Při častém používání doporučujeme mít jednu sadu v zásobě pro případ potřeby výměny.

Přednosti SR-16T:
• nízká cena
• výborné řemeslné zpracování
• možné vytvořit plát 4 tlouštěk
• robustní konstrukce rámu
• unikátní dvouválcový systém
• snadný transport (baleno v 1 kartonu)
• krytý ozubený převod pro válcování bez námahy
• velká ovládací klika
• nevyžaduje zvláštní údržbu

Data sheet

Designtable-top
Usageslab rolling
Thickness of slab7, 11, 14, 18 mm
Cylinder width410 mm
Dimensionsš: 690 mm; d: 605 mm; v: 145 mm
Weight11 kg
Ship weight12 kg

Accessories

Video

Recenze Recenze (21)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
4,76/5
Na základě 21 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(5/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Vynikající pomocník do keramické dílny!

0 1 2 3 4
(5/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Total Rating:0 1 2 3 4

Valcovací stôl je skvelý. Úplne mi uľahčil robotu a nemusím vaľkať ručne valčekom. Super cena, výkon, pre hobby keramikárov, ako sme my s maminkou, ktorá si v dome spravila mini dielňu a väčší valcovací stôl by sa tam ani nezmestil.

0 1 2 3 4
(4/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Válcovací stolici používáme na kroužku keramiky a děti jsou nadšené, odpadá totiž pracné a časově náročné vytváření plátu. Jediný nedostatek - válcovací stolice je lehká, při práci se posouvá po stole.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Total Rating:0 1 2 3 4

Perfektný pomocník pre keramikárov :-) ušetrí námahu pri vaľkaní "cesta"

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Válcovací stolici jsme zakoupili pro keramický kroužek. I když byly děti v době koronavirové většinou doma, stačily si přístroj vyzkoušet a byly stejně nadšené jako já. Válcovací stolice je ohromná pomoc jak pro děti, tak i pro vyučující, kteří mají v kroužku malé děti, jimž musí většinou plát uválet sami. Měla bych pouze jednu připomínku: vymyslet uchycení ke stolu. Stolice je celkem lehká a klouže po desce stolu, ale to nic nemění na hodnocení.

Komentář ARTIK STUDIO s.r.o.: děkujeme za zpětnou vazbu, které si velmi vážíme. Aby nožicky válcovací stolice neklouzaly po pracovním stole, je vybavena gumovými nožičkami. Pokud přesto klouže, pravděpodobně bude souviset s typem povrchu vašeho pracovního stolu. Pak doporučujeme použít protikluzné podložky z měkčí gumy (např. AEG A4WZPA02, určené pro pračky).

Stránka: 12345

Download

other products in the same category: 12