Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Enameling furnace Nabertherm LE 6/11 with R7

Nabertherm GmbH

100321

Total incl. VAT

3 206,50 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Stock at manufacturer
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích, ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály).

Řada smaltovacích muflových pecí Nabertherm LE 1/11 – LE 14/11 byla navržena pro umělecké smaltéry a výtvarníky pracující se smaltem. Svým kompaktním provedením a snadným ovládáním se ideálně hodí pro malé smaltovací práce jako jsou smaltované šperky, cedulky, hrníčky apod. Topné elementy muflové pece Nabertherm LE jsou umístěné na obou stranách v křemenných trubicích, čímž vzniká infračervené spektrum vytápění. Toto technické řešení jednak chrání topné elementy vůči usazování nečistot vznikajících při výpalu smaltovacího materiálu a zároveň je chrání vůči tepelným šokům. Smaltovací pec LE je tímto způsobem uzpůsobena pro rychlé založení smaltovaných výrobků do pece při provozní teplotě.

Plášť pece je vyroben z jemně strukturované nerezové oceli s použitím dvoustěnné konstrukce známé u profesionálních muflových pecí Nabertherm řady L určené pro laboratoře. Mírná cirkulace vzduchu mezi plášťem a tepelnou izolací snižuje riziko kondenzace vlhkosti a nabízí nízkou teplotu vnějšího pláště pece. Dvířka pece jsou osazena širokým madlem, vyklápějí se dopředu a lze je tak použít jako pracovní plochu při zakládání smaltovaných výrobků do pece. Pevný závěs dvířek je vybaven podpůrnými pružinami, které umožňují snadné zvedání a významně snižují riziko jejich poškození. V zadní stěně pece je umístěn odtahový otvor.

Izolace pecní komory a dveřního modulu je vyrobena ze speciálního vakuově tvrzeného vláknitého materiálu, který má výborné izolační vlastnosti a nízkou akumulaci tepla. Díky tomu smaltovací pece řady LE dovolují velmi rychlé časy náběhů na pracovní teplotu (dle modelu cca. 10 – 40 minut náběh na Tmax pece) a také možnost rychlého chlazení. Také je tento druh tepelné izolace odolnější vůči tepelným šokům oproti běžné cihelné vyzdívce. 

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely cenově příznivých muflových pecí pro smaltování řady LE nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností řemeslného zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Smaltovací pece LE jsou ve standardní výbavě vybaveny širokou paletou vybavení a nabízejí neporazitelný poměr cena / kvalita.

Většina smaltovacích pecí Nabertherm LE je ve standardním provedení skladem na hlavním výrobním skladě Nabertherm k rychlé expedici. Díky tomu nebudete muset na svou novou pec na smaltování čekat dlouho.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace smaltovacích pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použita polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum. Nově jsou smaltovací pece Nabertherm vybaveny regulátory nové generace. Novým standardním regulátorem pro smaltovací pece řady LE je regulátor R7, který vyniká mimořádně jednoduchou obsluhou. Umožňuje nastavit požadovanou provozní teplotu a vypnout/zapnout vyhřívání. Vše, co je potřeba pro běžný výpal smaltu. Pokud by si někdo přál vybavit svou novou smaltovací pec výkonnějším regulátorem s možností nastavovat různé vypalovací křivky a ukládat je do paměti, pak je nutné zvolit profesionální muflovou pec řady L (příp. verzi LT se zdvihacími dvířky). Ty mají široké možnosti volby regulátorů a řídících softwarů. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla.

Přednosti pecí Nabertherm LE 1/11 – LE 14/11:
• Tmax 1100 °C, 1050°C jako provozní teplota
• elegantní plášť z jemně strukturované nerezové oceli
• regulátor umístěný pod dvířky k úspoře místa
• vytápění ze dvou stran
• topné elementy kryté v křemenných trubicích, což dovoluje otevírání pece během provozu
• izolace pece vyrobená z vakuem tvrzeného vláknitého materiálu s nízkou akumulací tepla
• nehlučný provoz vytápění díky polovodičovým spínacím relé (Solid State Relay)
• dvoustěnná konstrukce pláště pece pro nízké vnější teploty
• výklopná dvířka s velkým madlem
• podpůrné pružiny dvířek pro snadnou manipulaci
• odtahový otvor v zadní stěně pece
• nucené odpojení bezpečnostním dveřním spínačem
• přesný průběh teploty díky rychlému taktování spínání
• termočlánek typu K pro přesné měření

Výbava pecí Nabertherm LE 1/11 – LE 14/11 za příplatek:
• komínek nebo komínek s ventilátorem
• omezovač teploty

Data sheet

Heatingheated from 2 sides
Volume categoryup to 70 l
Furnace typemuffle
Usagefiring enamel
Volume6 l
Max. temperature1100 °C
Inner dimensions170 x 200 x 170 mm (š x h x v)
Outer dimensions510 x 400 x 320 mm (Š x H x V)
Connected load1.8 kW
Voltage230V 1/N
Current7.8 A
Socket typeSchuko
Heating elementsin quartz glass tubes
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Standard controllerR 7
Weight18 kg

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Laboratory furnaces Nabertherm

Complete catalogue of Nabertherm laboratory furnaces in English. The widest range of laboratory furnaces in the world. Universal muffle and chamber furnaces, ashing furnaces, laboratory tube furnaces, laboratory drying cabinets, high temperature laboratory furnaces, retort gas-tight furnaces, vacuum furnaces, laboratory quenching and annealing furnaces, furnaces with non-combustible and combustible protective atmosphere.

Download (5.08M)

other products in the same category: 3