Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Course CERAMICS II, summer course no.4 advanced

Artik studio

290004

Total incl. VAT

181,34 €

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
In stock 5 pers.
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

3
3,00/5 - 2 recenze

Zobrazit hodnocení
1
0
0
0
1

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

ARTIK STUDIO pořádá odborné kurzy od samého počátku své existence, od roku 1994. Od té doby naše kurzy navštívily již stovky keramiků. Pro některé to byl začátek vedení keramického kroužku, pro jiné osobní zájem o keramiku. U keramických kurzů zajišťujeme zázemí kvalitního vybavení a používaných materiálů. Propracovaný systém návaznosti jednotlivých kurzů umožňuje, že po absolvování základního kurzu se keramik může dále specializovat na různé vytvářecí techniky, techniky dekorace či točení na kruhu. Keramické kurzy zastřešují naši kompletní nabídku. Naučíme vás s naším vybavením a materiály skutečně pracovat a správně je používat. Odbornou úroveň pro nás dlouhodobě zastřešují výtvarní pedagogové ze Základní umělecké školy – Výtvarné studio v Ústí nad Labem. Všechny naše keramické kurzy mají schválenou osnovu akreditační komisí pro Další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Číslo jednací akreditace: MSMT-390/2016–1–193.

Keramický kurz Keramika II je určen pokročilým keramikům, kde se předpokládají základní praktické a teoretické znalosti práce s keramikou. Je vhodný pro absolventy základního kurzu Keramika I pro začátečníky a mírně pokročilé, neboť na něj svou osnovou volně navazuje. Kurz Keramika II rozšiřuje základní znalosti a zkušenosti keramické tvorby pokročilými technikami a můžeme jej obzvláště doporučit, pokud máte od nás vybavení keramické dílny, protože na kurzu se pracuje právě s materiály a vybavením z našeho sortimentu.

V tomto keramickém kurzu se seznámíte s praktickými a technologickými postupy, jež jsou nezbytné pro pokročilou tvůrčí práci s keramikou. Vyzkoušíte si rozšiřující techniky vytváření keramických výrobků doplněné teoretickými informacemi důležitými pro náročnější keramickou tvorbu. Zejména vytváření prostorové dekorativní a užitkové keramiky pomocí vytvářecích forem vytlačováním a tvarováním na kopyto, výroba skládaných tvarů jako je čajová konvice nebo podle zájmu kompletní čajový servis s nalepovaným dekorem. Vyrobíte si dekorativní mísy a figurální keramiku vytvářené neobvyklými dekorativními technikami s použitím specifických strukturovacích nástrojů a pomůcek. Také se seznámíte s náročnějšími technikami dekorování pomocí zatírání oxidů, kombinace glazur a možnostmi dekorování na vypálený i nevypálený střep. Dále si vyzkoušíte razítkové reliéfy a naučíte se vytvořit si vlastní razítka pro dekorování. Podle zájmu si vytvoříte autorskou keramiku podle vlastního návrhu pod odborným technologickým a uměleckým vedením. Při praktické výuce si vyrobíte keramické výrobky dalšími postupy vytváření keramiky. Kurz prohloubí vaše technologické znalosti a pomůže vám objevit nové možnosti keramiky pro vaši práci. Možnosti kombinování materiálů a experimentu vzhledem ke specifickým vlastnostem různých typů keramické práce.

S rozšiřující teorií se účastníci seznámí v průběhu samotné praktické práce. Kurz zahrnuje celkem 33 vyučovacích hodin praktické výuky provázané s výkladem teorie. Absolventi našich kurzů často oceňují, že při výuce našich kurzů nejsou nijak tajeny technologické a postupy přípravy používaných materiálů. Vše je vysvětlováno tak, aby byl absolvent tohoto kurzu nově nabyté znalosti sám schopen použít v praxi.

V rámci tohoto kurzu je možné konzultovat osobní technologické postupy, je možné přivézt vzorky vlastní tvorby. Doporučujeme, obzvláště pokud používáte naše materiály, neboť ty známe nejlépe. Zajímavá je také část praktických rad a osobních zkušeností lektora se zakládáním do pece a přizpůsobení vypalovací křivky založeným výrobkům v keramické peci. Po ukončení kurzu probíhá předání Osvědčení o absolvování kurzu a diskuze k hotovým výrobkům včetně metodiky odstranění případných defektů.

Do poznámky objednávky prosíme uveďte údaje o účastnících kurzu: jméno, příjmení, bydliště, telefon a datum narození. Tyto údaje budou použity pro docházku a vystavení Osvědčení o absolvování kurzu.

Na přání za příplatek (prosíme uveďte v poznámce objednávky):
• rezervace ubytování: Economy 300,– Kč/noc nebo penzion 800,– Kč/noc
• individuální točení na kruhu mimo výukový čas: 250,– Kč/30 min.
• možnost objednání obědů za 70 – 100,– Kč/ks

Recenze Recenze (2)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
3,00/5
Na základě 2 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(1/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Jako relaxační kroužek byl kurz moc fajn, lektorka jako člověk byla velmi příjemná. Ovšem jako odborné školení pro pokročilé byl zklamáním. Osnov se nikdo nedržel, zajímavé informace jsme všechny chodily sbírat do jiných kurzů. Informace nám byly sděleny, jen pokud jsme přišly s konkrétním problémem. Myslela jsem si, že se budeme učit nové postupy a techniky, ne jen pilovat, co již známe a řešit naše případné dotazy. A sdělit nám, že "jsme se neptaly a neabsolvovaly jsme kurz začátečníků a tohle máme dávno vědět," mi přišlo neprofesionální. Zvlášť, když tento kurz mám již dávno za sebou.

Komentář ARTIK STUDIO s.r.o.:
Vážíme si každé zpětné vazby ať už je pozitivní nebo negativní. U pokročilých kurzů někdy vznikne nevyváženost zkušeností a znalostí jednotlivých účastníků ve skupině nebo rozdílné představy o náplni samotného kurzu. Domníváme se, že toto byl pravděpodobně tento případ. Lektorka patří dlouhodobě mezi uznávané odborníky zejména v oblasti glazování, kterou mnoho keramiků hodnotí jako nejsložitější část. Věříme, že i přesto byl pro vás keramický kurz inspirativní.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Díky lektorce Janě Linhartová to byl super týden, naučila jsem se spoustu nových věcí, klidně bych zvládla i více teorie, ale tu jsem si následně dostudovala doma, takže doporučuji.
Jediné co bych doporučila zlepšit je prostředí, vybavení a uspořádání dílny, velmi málo prostoru a pomůcky se nedali někdy najít. Rovněž možnost uvaření kávy a vody bez nutnosti donést vlastní hrnky, kafe atd. by mi jinak skvěle strávený čas ještě více zpříjemnilo. Ráda přijdu na další kurz vedený lektorkou Janou.

Stránka: 1

Download

other products in the same category: 3