Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Dryer Nabertherm TR 30 with contr. R7

Nabertherm GmbH

100123

New Dryer Nabertherm TR 30 with contr. R7

Universal laboratory dryers TR are designed for everyday use in laboratories and production plants. Attractive design, stainless steel construction and excellent heat distribution in the oven chamber due to forced air circulation make Nabertherm TR series drying cabinets the ideal choice for various applications up to 300°C.

More details

Total incl. VAT

3 254,90 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Stock at manufacturer
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. Silnými stránkami jsou unikátní testovací centrum pro zákazníky s velkým počtem různých pecí a největším oddělení vývoje (R&D) v pecním průmyslu. V této technické zkušebně pro vás můžeme v případě pochybností prakticky ověřit, která pec bude pro váš proces ta pravá. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí je Nabertherm lídrem trhu ve většině odvětví, ve kterých působí (Laboratoř, Pokročilé materiály, Keramika, Sklo, Slévárna a Tepelné zpracování). V kombinaci s centralizovaným vývojem, výrobou pecí a náhradních dílů v Německu a zajištěním záručního a pozáručního servisu naším vlastním servisním technikem jsme pro vás tím správným partnerem pro vaši novou laboratorní pec.

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely profesionálních sušáren nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Sušící kabinety Nabertherm řady TR mohou být použity pro nejrůznější aplikace, například sušení, sterilizace, vytvrzování nebo skladování v horkém stavu. Jsou určeny pro každodenní používání ve výrobních provozech a zavedených laboratořích. Po dekády vyvíjené sušárny Nabertherm se vyznačují výborným řemeslným zpracováním, moderním designem a výborným rozložením tepla. Volitelně se profesionální sušárny Nabertherm dodávají také nově s bezpečnostní technologií v souladu s normou EN 1539 pro sušení materiálů obsahující tekutá pojiva (provedení TRS s Tmax. 260°C). Modely TR 60 – 240 jsou navrženy jako stolní, větší velikosti TR 450 – 1050 pak jako volně stojící provedení. Díky výkonné horizontální nucené cirkulaci horkého vzduchu nabízí standardní provedení sušáren vynikající rozložení tepla v užitném prostoru lepší než +/- 5°C (bližší údaje o rozložení tepla naleznete v produktovém katalogu), čímž jasně vynikají nad sušárnami většiny konkurentů. Na přání lze sušárny dále kalibrovat a dosáhnout tak dokonce ještě lepších hodnot rozložení tepla v sušící skříni TR (na možnosti se prosíme informujte). Komora sušících kabinetů TR je vyrobena z nerezové oceli, slitiny 304 (DIN materiál č. 1.4301), která je odolná vůči korozi a snadno se čistí. Topná trubicová tělesa jsou z bezpečnostních důvodů krytá, umístěná mimo vnitřní komoru.

Možné je zakládání ve více vrstvách použitím vyjímatelných roštů. Součást roštů, které jsou součástí standardní dodávky, a maximální počet naleznete ve specifikaci sušárny. Kabinet má velké, do široka otvírané dveře se závěsy na pravé straně s rychlouzávěrem pro modely TR 60 – TR 450. Laboratorní sušárna TR 1050 se ve standardní výbavě dodává s dvoukřídlými dveřmi s rychlouzávěrem a transportními kolečky. Klapka odvodu odpadního vzduchu v zadní stěně se plynule reguluje otočným kolečkem umístěným na přední straně pece vedle regulátoru. Ve stejném místě lze na přání umístit také ovládací kolečko rychlosti nucené cirkulace vzduchu, což se obzvláště doporučuje v případě, že je vsázka v sypkém skupenství nebo jsou vzorky příliš lehké a výkon nucené cirkulace kabinetu je nutné regulovat. Na přání lze také sušárny vybavit zesílenými nebo otáčivými rošty nebo prosklenými dvířky a dokonce vnitřním osvětlením pro možnost pozorovat založené vzorky při výpalu.

Většina sušících kabinetů této řady je ve standardním provedení skladem na hlavním výrobním skladě Nabertherm připravena k rychlé expedici. Díky tomu nebudete muset na svou novou laboratorní sušárnu čekat dlouho. V případě zájmu nás prosím kontaktujte k prověření aktuální situace na hlavním výrobním skladě Nabertherm.

Nadstandardní oproti jiným konkurenčním sušárnám jsou také rozsáhlé možnosti regulace laboratorních sušáren Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou na minimum sníženy náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů.

Laboratorní sušící skříně Nabertherm řady TR jsou vybaveny regulátory Nabertherm nové generace. Na přání zákazníka mohou být vybaveny různými stupni regulací, přičemž nejjednodušší a nejlevnější představuje regulátor R7, který umožňuje nastavit pouze maximální teplotu programu, kterou po jejím dosažení udržuje. Středním stupněm je regulátor B 410, který umožňuje uložit 5 programů, má 4 segmenty, možnost pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a ukazatel spotřebované energie. Revoluční novinkou je možnost obsluhy regulátoru s přístupovými právy. Regulátor pracuje s několika úrovněmi oprávnění, přičemž Operátor může pouze zvolit a zapnout/vypnout již uložený program. Supervisor může navíc nastavovat a ukládat programy a nakonec Administrátor může ještě nastavovat uživatelské chování samotného regulátoru a detailně ho tak přizpůsobit svým potřebám. Tuto novinku ocení zejména laboratoře, kde pec obsluhuje více pracovníků. Nemůže tak například nastat situace, kdy by méně znalá obsluha omylem upravila uložené vypalovací křivky (programy). Dále je tento nový regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít pro import/export vypalovací křivky a hlavně také pro dokumentaci vypalovacího procesu. Pokud je v průběhu vypalování připojena flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat (příp. po zapojení později se na flash paměť automaticky nahrají poslední výpaly). Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat a vizualizovat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu a který je možné stáhnout zdarma ze stránek Nabertherm. Dalším stupněm regulace je výkonnější typ s označením C 450, který navíc (oproti B 410) umožňuje uložit 10 programů, regulovat více segmentů vypalovací křivky a ovládat extra funkce. Další možnosti regulace sušáren pak pokračují řídícími a dokumentačními softwary. Výkonnější regulace je vhodná pro zákazníky s vyššími nároky na proces regulace či dokumentaci. Tuto modelovou řadu pecí je možné rozšířit balíčkem pro splnění požadavků normy AMS 2750 E nebo FDA (pokud vás zajímá tato varianta, kontaktujte nás). Detailní rozpis jednotlivých možností regulací naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Nabertherm pro Laboratoře, který se nachází v sekci Ke stažení.

Rádi vám vypracujeme detailní cenovou nabídku s názornými obrázky, s uvedením všech technických parametrů a široké nabídky dostupného příslušenství k danému modelu sušárny Nabertherm. Případně se u vás rádi osobně zastavíme k odborné konzultaci vašich záměrů.

Přednosti sušáren Nabertherm TR:
• Tmax. 300°C
• pracovní teplota: od 5°C nad okolní teplotou do 300°C
• sušárny TR 60 – 240 jako stolní provedení, modely TR 450 a TR 1050 jako volně stojící provedení
• horizontální nucená cirkulace vzduchu, rozložení tepla lepší než +/-5°C (bližší informace naleznete v katalogu)
• komora vyrobená z nerezového materiálu (DIN materiál č. 1.4301): odolná korozi a snadné čištění
• nehlučný provoz spínání vytápění polovodičovým relé (Solid State Relay)
• přesný teplotní průběh díky rychlému taktování spínání
• velké madlo pro pohodlnou manipulaci s dveřmi
• flexibilní systém roštů (fochů) s držáky (počet roštů součástí dodávky a maximální počet viz. specifikace)
• elegantní design, plášť z ušlechtilé nerezové oceli s jemnou strukturou
• velké do široka otvírané dveře u modelů TR 60 – 450
• dvoukřídlé dveře a transportní kolečka u modelu TR 1050
• volitelně nastavitelný odtah v zadní stěně sušárny pomocí kolečka na přední části pece
• PID mikroprocesorová regulace se samo-diagnostickým systémem
• minimální údržba
• známá vysoká německá „Nabertherm“ kvalita
• použití pece podle určení v návodu k obsluze
• standardní záruční lhůta laboratorních sušáren Nabertherm: 12 měsíců (za poplatek obvykle možné prodloužit, v případě zájmu nás prosím kontaktujte)

Výbava sušáren Nabertherm TR za příplatek:
• omezovač teploty s nastavitelnou vypínací teplotou nezávislý na regulaci pece pro teplotní třídu ochrany 2 dle EN 60519–2 na ochranu vsázky a pece
• volně nastavitelný výkon nucené cirkulace vzduchu
• pozorovací okno ve dveřích
• další vyjímatelné rošty a držáky
• vyjímatelné rošty a držáky se zvýšenou nosností
• nerezová sběrná vana k ochraně pecní komory
• bezpečnostní technologie podle normy EN 1539 pro vsázky obsahující tekutá pojiva pro TR 60 -TR 240 (provedení TRS) do 260°C, dosažitelné rozložení tepla +/- 8°C (bližší informace o rozložení tepla naleznete v katalogu)
• přepravní kolečka pro model TR 450
• regulátor B 410 (5 programů, 4 segmenty, 2 extra funkce)
• regulátor C 450 (10 programů, 20 segmentů, 2 extra funkce)
• ovládání, regulace a dokumentace pomocí řídícího softwaru VCD
• rozšiřující balíček pro splnění kvalitativních norem AMS 2750 E nebo FDA
• mnoho dalších možností přizpůsobení individuálním požadavkům zákazníka
• v případě zájmu o výbavu na přání nás prosím kontaktujte

Data sheet

Usagelaboratory, production
Volume30 l
Max. temperature300 °C
Inner dimensions360 x 300 x 300 (š x h x v)
Outer dimensions610 x 570 x 665 (š x h x v)
Connected load2.6 kW
Socket typeSchuko
Standard controllerR 7
Controller for surchargeB 510, C 550
Weight45 kg

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Laboratory furnaces Nabertherm

Complete catalogue of Nabertherm laboratory furnaces in English. The widest range of laboratory furnaces in the world. Universal muffle and chamber furnaces, ashing furnaces, laboratory tube furnaces, laboratory drying cabinets, high temperature laboratory furnaces, retort gas-tight furnaces, vacuum furnaces, laboratory quenching and annealing furnaces, furnaces with non-combustible and combustible protective atmosphere.

Download (5.08M)

other products in the same category: 27