Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Ceramic kiln Nabertherm LH 60/13 with contr. B400

Nabertherm GmbH

100398

Total incl. VAT

8 022,30 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
On order
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. Silnými stránkami jsou unikátní testovací centrum pro zákazníky s velkým počtem různých pecí a největším oddělení vývoje (R&D) v pecním průmyslu. V této technické zkušebně pro vás můžeme v případě pochybností prakticky ověřit, která pec bude pro váš proces ta pravá. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí je Nabertherm lídrem trhu ve většině odvětví, ve kterých působí (Laboratoř, Pokročilé materiály, Keramika, Sklo, Slévárna a Tepelné zpracování). V kombinaci s centralizovaným vývojem, výrobou pecí a náhradních dílů v Německu a zajištěním záručního a pozáručního servisu naším vlastním servisním technikem jsme pro vás tím správným partnerem pro vaši novou laboratorní pec.

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely komorových laboratorních pecí nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností řemeslného zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Komorové laboratorní pece Nabertherm řady LH a LF jsou již po mnoho let osvědčené jako robustní, výkonné a spolehlivé pece pro univerzální používání v laboratořích. Topné elementy laboratorní pece jsou umístěné na keramických nosných trubicích z pěti stran. Hlavními výhodami tohoto uspořádání oproti pecím, kdy je topný element umístěn v drážce vyzdívkové cihly, jsou dosažení vyššího topného výkonu z důvodu volného sálání do prostoru (umožňuje optimální vzestup teploty také ve vyšších teplotních profilech), mírně nižší spotřeba (nevyhřívá se zbytečně vyzdívkový materiál) a snadná, neomezená možnost výměny opotřebovaných topných elementů. Topné elementy ve dně jsou chráněny speciální deskou z karbidu křemíku (SiC) s rovnou zakládací plochou, která je mimořádně odolná a vede teplo.

Univerzální komorové pece LH a LF pro laboratoře jsou dostupné pro teploty do 1200°C, 1300°C a 1400°C. Výkonné vytápění z 5 stran zajišťuje výborné rozložení tepla v peci a krátké doby teplotního náběhu na požadovanou teplotu. Vysoký topný výkon v kombinaci se snadnou obsluhou a řadou technicky promyšlených detailů předurčují tuto modelovou řadu jako ideální pec pro vědu a výzkum (R&D), pro univerzální laboratorní použití a pro malo-sériovou výrobu. S širokou nabídkou doplňkového příslušenství lze tyto komorové pece přizpůsobit vaší aplikaci.

Izolace laboratorních pecí LH je vícevrstvá nevláknitá a je tvořena z lehčených žáruvzdorných cihel a speciální zadní izolace. U laboratorních pecí LF je naopak použita vysoce kvalitní neklasifikovaná vláknitá izolace s nízkou akumulací tepla pro krátké časy nahřívání a chlazení s rohovými cihlami.

Bez kompromisu je navržen jeden z klíčových technických bodů komorových pecí s cihelnou vyzdívkou. Stropní konstrukce pecí LH je navržena jako klenba, která je samonosná, mimořádně odolná a poskytuje nejvyšší možnou ochranu proti prachu. Tato desítky let osvědčená konstrukce stropu je výrobně náročná a dlouhodobě se používá u průmyslových komorových pecí. Strop u pecí LF je vyroben z lehkého vláknitého izolačního materiálu. Důležitá je také povrchová úprava, pokud není použito nerezové oceli, je konstrukce pece ošetřena pomocí práškové barvy s následným vypálením. Tento profesionální způsob ošetření zajišťuje dlouhou životnost a odolnost. Dalším technicky zajímavým detailem je absence vláknitých izolací u dveří pece. Cihelná vyzdívka dveří jednoduše dosedá na vyzdívkovou cihlu pecní komory, přesně cihla na cihlu bez dalšího těsnění. Toto technické řešení je náročné na preciznost při výrobě, dá se tím však vyloučit riziko opotřebování vláknitého těsnění, které se běžně u jiných výrobců používá. Dveře pece jsou vybaveny rychlouzávěrem, ve dně pece je umístěno plynule regulovatelné šoupátko přívodu čerstvého vzduchu, které je ve standardním provedení ovládané manuálně.

Modely laboratorních pecí řady LH a LF mají díky rozpracovanosti výroby na polotovary příznivé výrobní lhůty. Díky tomu nebudete muset na svou novou laboratorní komorovou pec čekat dlouho. V případě zájmu nás prosím kontaktujte k prověření aktuální situace na hlavním výrobním skladě Nabertherm GmbH.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace laboratorních komorových pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou na minimum sníženy náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů. Nově jsou laboratorní pece Nabertherm řady LH a LF vybaveny regulátory Nabertherm nové generace. Novým standardním regulátorem je B 400, který umožňuje uložit 5 programů, má 4 segmenty, možnost pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a ukazatel spotřebované energie. Revoluční novinkou je možnost obsluhy regulátoru s přístupovými právy. Regulátor pracuje s několika úrovněmi oprávnění, přičemž Operátor může pouze zvolit a zapnout/vypnout již uložený program. Supervisor může navíc nastavovat a ukládat programy a nakonec Administrátor může ještě nastavovat uživatelské chování samotného regulátoru. Tuto novinku ocení zejména laboratoře, kde pec obsluhuje více pracovníků. Nemůže tak například nastat situace, kdy by méně znalá obsluha omylem upravila uložené vypalovací křivky (programy). Dále je tento nový regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít pro import/export vypalovací křivky a hlavně také pro dokumentaci vypalovacího procesu. Pokud je v průběhu vypalování připojena flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat (příp. po zapojení později se na flash paměť automaticky nahrají poslední výpaly). Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat a vizualizovat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu a který je možné stáhnout zdarma ze stránek Nabertherm. Za příplatek lze laboratorní komorovou pec řady LH a LF vybavit výkonnějším regulátorem s označením C 440, který navíc (oproti B 400) umožňuje uložit 10 programů, regulovat více segmentů vypalovací křivky a ovládat extra funkce nebo případně řídícím a dokumentačním softwarem. Výkonnější regulace je vhodná pro zákazníky s vyššími nároky na proces regulace. Detailní rozpis jednotlivých možností regulací naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Nabertherm pro Laboratoře, který se nachází v sekci Ke stažení.

Rádi vám vypracujeme detailní cenovou nabídku s názornými obrázky, s uvedením všech technických parametrů a široké nabídky dostupného příslušenství k danému modelu laboratorní pece Nabertherm. Případně se u vás rádi osobně zastavíme k odborné konzultaci vašich záměrů.

Přednosti pecí Nabertherm LH a LF:
• Tmax. 1200°C, 1300°C nebo 1400°C
• 5tistranné vyhřívání pro velmi dobré rozložení teploty
• topné elementy na podpůrných trubicích k volnému sálání tepla do prostoru a dlouhá životnost
• ochrana topných elementů dna deskou z karbidu křemíku (SiC)
• modely LH: vícevrstvá nevláknitá izolace z lehčených žáruvzdorných cihel a speciální zadní izolace
• modely LF: vysoce kvalitní neklasifikovaná vláknitá izolace s nízkou akumulací tepla pro krátké časy nahřívání a chlazení s rohovými cihlami.
• dosedání dveří cihla na cihlu bez vláknitých těsnění podléhající opotřebení
• krátké doby vyhřívání díky instalovanému vysokému topnému výkonu
• boční odtah s nástavcem pro připojení na odtahové potrubí
• samonosná a mimořádně odolná konstrukce stropu, zděná jako klenba
• rychlouzávěr na dveřích
• včetně podstavce
• plynule nastavitelná přivzdušňovací klapka ve dně
• nucené odpojení kontaktním dveřním spínačem
• robustní a elegantní design
• minimální údržba
• známá vysoká německá „Nabertherm“ kvalita
• použití pece podle určení v návodu k obsluze
• standardní záruční lhůta laboratorních pecí Nabertherm: 12 měsíců (za poplatek obvykle možné prodloužit, v případě zájmu nás prosím kontaktujte)

Výbava pecí Nabertherm LH a LF za příplatek:
• paralelní vyklápěcí dveře vyklápějící se horkou stěnou od obsluhy
• zvedací dveře s elektromecha­nickým lineárním pohonem
• samostatná rozvodnice pro montáž na zeď nebo jako samostatně stojící kabinet
• motoricky ovládaná přivzdušňovací klapka
• motoricky ovládaná odtahová klapka
• chladící ventilátor pro zkrácení časů cyklu
• přípojka ochranného plynu pro proplach pece nehořlavými nebo reakčními plyny
• manuální nebo automatický zaplynovací systém
• vnitřní procesní nádoba vyrobená z křemenného skla pro mimořádně čistou atmosféru, obložení dveří z křemenného skla s funkcí víka
• váha pro měření úbytku hmotnosti při žíhání (možné dodat včetně dokumentačního software)
• regulace a dokumentace pomocí řídícího softwaru VCD
• v případě zájmu o výbavu na přání nás prosím kontaktujte

Data sheet

Heatingheated from 5 sides
Volume categoryup to 70 l
Furnace typechamber
Usagelaboratory
Volume60 l
Max. temperature1300 °C
Inner dimensions400 x 400 x 400 mm (š x h x v)
Outer dimensions790 x 1080 x 1370 mm (Š x H x V)
Connected load11 kW
Voltage400V 3/N
Socket typeCEE16A
Heating elementselements on support tubes
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Standard controllerB 400
Controller for surchargeC 440
Weight300 kg

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

other products in the same category: 27