Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Michaela10.06.2024
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Alexandra U04.06.2024

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Ceramic kiln Nabertherm N 200 with contr. B500

Nabertherm GmbH

100294

Furniture SET N 200 for Nabertherm ceramic kilns.
Only as a supplement to Nabertherm furnaces, not for sale separately.

More details

Total incl. VAT

12 366,20 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Stock at manufacturer
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

0
0/5 - 0 recenze

Zobrazit hodnocení
0
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály).

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely komorových pecí řady N 100 – N 2200/H nejvyšší kvalitou, vynikajícím řemeslným zpracováním a použitím vysoce kvalitních materiálů. Právě profesionální komorové pece Nabertherm vyhřívané z 5 stran jsou důkazem vrcholové kvality všech produktů Nabertherm a završují sortiment vypalovacích pecí pro profesionální uživatele. Tato prémiová řada pecí se již po desítky let osvědčuje pro výpal keramiky, skla, porcelánu a kameniny i při hustém založení a teplotách do 1340°C. Pece jsou navrženy pro častý výpal, dlouhou životnost a vynikající rozložení tepla v peci. Tyto pece jsou určené pro profesionální výpal, používají se v průmyslu stejně tak jako v zavedených keramických dílnách, studiích, klinikách, školách a v soukromé oblasti. 

Profesionální komorové pece Nabertherm N 100 – N 2200/H jsou standardně vybaveny množstvím výbavy, která je u jiných výrobců příplatková nebo není vůbec nabízena. Jsou například vybaveny vícevrstvou izolací z žáruvzdorných cihel a další dodatečnou zadní mikroporézní izolací pro úsporný provoz, rozdíl v úspoře energie se udává 15–20% (oproti pecím bez dodatečné zadní izolace). Topné elementy jsou zhotoveny ze švédské slitiny Kanthall, jsou vystaveny nízkému povrchovému zatížení, což vede k nízkému opotřebení a jejich dlouhé životnosti. Topné elementy jsou umístěné na keramických nosných trubicích z pěti stran. Hlavními výhodami tohoto uspořádání jsou dosažení vyššího topného výkonu z důvodu volného sálání do prostoru (umožňuje optimální vzestup teploty také ve vyšších teplotních profilech), mírně nižší spotřeba (nevyhřívá se zbytečně vyzdívkový materiál) a snadnou, neomezenou možnost výměny opotřebovaných topných elementů. U pecí, kdy je topný element umístěn v drážce vyzdívkové cihly se totiž kotví pomocí tzv. „U“ klipu zatlučením v určitých rozestupech, přičemž při výměně nelze používat stávající otvory. Tím je limitovaná četnost možných výměn topných spirál. V praxi je možné element v drážce vyměnit 1–2 krát, pak již není obvykle do čeho kotvit. To u profesionálních pecí Nabertherm s umístěním topných spirál na keramických trubkách neplatí a lze je vyměňovat dle potřeby bez omezení.

Zajištění kvalitního odvětrání chemicky vázané vlhkosti z pecního prostoru, která se z výrobků uvolňuje v první části vypalování keramiky, je důležitý předpoklad k dlouhé životnosti pece, dobrých výsledků vypalování a dobrého rozložení tepla v peci. Tento bod je dán technologií výroby keramiky a je třeba jej řešit nezávisle na modelu či výrobci pece. Zajistit lze manuálně (ručně) nebo pro zvýšení komfortu obsluhy automaticky prostřednictvím servo či jiných pohonů. U menších modelů N 100 – N 300 je součástí standardní dodávky funkce tzv. zbytkového sušení, kdy uzavření přivzdušňovací klapky prostřednictvím regulátoru proběhne automaticky bez zásahu obsluhy (teplotu uzavření klapky je možné libovolně programovat v závislosti na použitém materiálu). Varianta možnost klapku také automaticky otevřít pro urychlení chlazení při poklesu teploty je doplatkové příslušenství. Větší modely N 440 – N 2200/H mají v základní výbavě manuální klapku odpadního vzduchu, za příplatek lze dodat s plně automatickou.

Bez kompromisu je navržen jeden z klíčových technických bodů komorových pecí – stropní konstrukce pece. Ta je konstruovaná jako klenba, která je samonosná a tím mimořádně odolná. Tato dekády osvědčená konstrukce stropu je výrobně náročná a běžně se používá u průmyslových komorových pecí.

Důležitá je také povrchová úprava, pokud není použito nerezové oceli, je konstrukce pece ošetřena pomocí práškové barvy s následným vypálením. Tento profesionální způsob ošetření s dlouhou životností se běžně používá v automobilovém průmyslu. Takto speciálně ošetřená konstrukce vyniká velmi dlouhou životností a odolností. Další technicky odlišujícím se detailem u modelů N 100 – N 300 je absence vláknitých izolací u dveří pece. Cihelná vyzdívka dveří jednoduše dosedá na vyzdívkovou cihlu pecní komory, přesně cihla na cihlu bez dalšího těsnění. Toto technické řešení je náročné na preciznost při výrobě, dá se tím však vyloučit riziko opotřebování vláknitého těsnění, které se běžně u jiných výrobců používá.

Většina komorových pecí této řady je ve standardním provedení skladem na hlavním výrobním skladě Nabertherm k rychlé expedici. U větších modelů nabízíme krátké dodací lhůty díky předem vyrobeným polotovarům. Díky tomu nebudete muset na svou novou pec čekat dlouho.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace komorových pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum.

Nově jsou komorové pece Nabertherm vybavovány regulátory Nabertherm nové generace. Novým standardním regulátorem pro komorové pece je regulátor B 400, který umožňuje uložit 5 programů, má 4 segmenty, možnost spínat 2 extra funkce, pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a má ukazatel spotřebované energie. Také je tento regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít jednak pro import/export vypalovací křivky (pro výpal našich materiálů Vám rádi zašleme námi doporučenou křivku ve formátu CSV pro snadný import do vašeho nového regulátoru) a také pro dokumentaci vypalování. Pokud v průběhu vypalování je do portu regulátoru připojena flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat. Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu. Další zajímavou novinkou je skutečnost, že regulátor je při programování možné vysunout z držáku pro pohodlné nastavení vypalovací křivky. Za příplatek lze komorovou pec vybavit výkonnějším regulátorem s označením C 440 nebo P 470. Ty jsou vhodné například pro výpal skla. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla.

Nejvyšší kvalita, elegantní design a většina nadstandardních výbavových prvků již v základní ceně jsou neporazitelné argumenty pro tuto řadu profesionálních pecí.

Přednosti pecí Nabertherm N 100 – N 2200/H:
• vytápění z pěti stran a speciální uspořádání topných elementů pro vynikající rozložení tepla v peci
• topné prvky na keramických trubicích pro volné vyzařování tepla bez překážek
• topné prvky v nejvyšší kvalitě, optimální tloušťka a délka topného drátu pro dlouhou životnost
• ekologická povrchová úprava konstrukce pece práškovým vypalováním s dlouhou životností
• ochrana topných elementů ve dně deskami z karbidu křemíku (SiC) s rovnou zakládací plochou
• nehlučné spínání vyhřívání polovodičovým spínacím relé (Solid State Relay)
• přesný teplotní průběh díky rychlému taktování spínání
• dvoustěnná konstrukce pláště
• kvalitní termočlánek typu S k přesnému měření teploty
• nucené odpojení kontaktním dveřním spínačem
• vícevrstvá izolace z lehčených žáruvzdorných cihel a speciální zadní izolace pro nízkou spotřebu
• samonosná a mimořádně odolná konstrukce stropu, zděná jako klenba
• utěsnění dveří cihla na cihlu bez vláknitých těsnění podléhající opotřebení u N 100.. – N 300..
• regulátor zavěšený na dveřích s možností vysunutí pro komfortní obsluhu
• funkce zbytkového sušení: uzavření přivzdušňovací klapky prostř. regulátoru u N 100.. – N 300..
• komínek pro odvod odplynů ve stropě, manuální klapka odpadního vzduchu u N 440.. – N 2200..
• dodávka včetně komínku k připojení trubky odpadního vzduchu (průměr 80 mm)
• dodávka včetně odnímatelného podstavce (od N 440 se dodávka podstavce nepředpokládá)
• komfortní zakládací výška s podstavcem 800 mm (N 440.. / N 660.. = 500 mm)
• solidní dvoustěnné dveře s možností nastavení a uzamykatelné visacím zámkem
• velké ruční držadlo na dveřích
• zdravotně nezávadné izolace s dlouhou životností (bez použití vláknitých materiálů)
• dveře je možné lehce a široce otevřít
• bezpečnostní značka GS pro „prověřenou bezpečnost“, CE
• minimální údržba
• známá vysoká německá „Nabertherm“ kvalita
• záruka 36 měsíců (nevztahuje se na spotřební materiál)

Výbava pecí Nabertherm N 100 – N 2200/H za příplatek:
• zakládací vypalovací pomůcky (pláty a stojky)
• pozorovací otvor ve dveřích
• chladící ventilátor A25, regulován regulátorem
• automatika: otevírání a zavírání přivzdušňovací klapky
• automatika: otevírání a zavírání odtahové klapky
• výkonnější regulátor
• odtahová digestoř z nerezové oceli
• zakládací nástavec pro paletový vozík
• podstavec na kolečkách
• podstavec ve speciální výšce
• závěs dveří vlevo
• napojení regulátoru na řídící a dokumentační software
• kalibrace termočlánku a/nebo regulátoru

Data sheet

Volume categoryfrom 120 l to 200 l
Heatingheated from 5 sides
Furnace typechamber
Usagefiring ceramics, alternatively glass firing
Volume200 l
Max. temperature1300 °C
Inner dimensions470 x 530 x 780 mm (š x h x v)
Outer dimensions790 x 1130 x 1760 mm (Š x H x V)
Connected load15 kW
Voltage400V 3/N
Current21.7 A
Socket typeCEE32A
Heating elementselements on support tubes
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Air inletyes
Standard controllerB500
Controller for surchargeC540, P570
Weight375 kg

Accessories

Video

Click on a thumbnail to load the video

Recenze Recenze (0)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
0/5
Na základě 0 recenze Napsat hodnocení

Download

Catalogue Nabertherm kilns

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in Czech. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.1M)

English catalogue Nabertherm.

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in English. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.04M)

other products in the same category: 30