Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Ceramic kiln Nabertherm N 70E with contr. B500

Nabertherm GmbH

100290

Furniture SET N 70E.. for Nabertherm ceramic kilns.
Only as a supplement to Nabertherm furnaces, not for sale separately.

More details

Total incl. VAT

5 408,70 €

-0%

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
Stock at manufacturer
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

4
4,00/5 - 1 recenze

Zobrazit hodnocení
0
1
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

Německá společnost Nabertherm GmbH patří mezi nejrenomovanější světové výrobce, který nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě. S tradicí od roku 1947 a roční produkcí přesahující 8000 pecí stanovuje standardy prakticky ve všech odvětvích ve kterých působí (Umění a řemesla, Technická a dentální keramika, Sklo, Slévárna, Tepelné zpracování, Laboratoře a Pokročilé materiály).

Tak jako všechny pece Nabertherm vynikají modely komorových pecí řady N40E – N100E nejvyšší kvalitou ve své třídě, precizností zpracování a použitím vysoce kvalitních materiálů. Komorové pece Nabertherm vyhřívané ze 2 stran zaujmou svou příznivou cenou, přitažlivým designem a vynikajícím řemeslným zpracováním. Topné elementy (spirály) jsou kryté v drážkách cihel pro snížení rizika kontaktu s vypalovaným zbožím, vyrobeny jsou z osvědčené švédské slitiny Kanthall. Komorové keramické pece řady N40E – N100E jsou koncipované jako stolní model, za příplatek je možné k peci dodat odpovídající podstavec. Tyto pece jsou určeny pro výpal zájmové keramiky, malování na sklo, keramiku nebo porcelán, ale také pro jednoduché fusingové práce. I tato ekonomická řada keramických pecí je standardně vybavena množstvím prvků, které jsou u jiných výrobců příplatkové nebo nejsou vůbec nabízeny. Jsou například vybaveny vícevrstvou izolací z žáruvzdorných cihel a dokonce také dodatečnou zadní mikroporézní izolací pro úsporný provoz, rozdíl v úspoře energie se udává 15–20%. Také mají plynule nastavitelný přívod čerstvého vzduchu ve dveřích a otvor pro odvod odpadního vzduchu ve stropě. Tento detail je důležitý pro možnost odtahu chemicky vázané vlhkosti, která se z výrobků uvolňuje v první části vypalování. Další důležitou předností komorových pecí Nabertherm je způsob provedení dvojstěnných dveří a dosedací plochy dveří a pecní komory. Ta je při výrobě ručně broušena tak, aby odpadlo použití pružného dveřního těsnění, které podléhá opotřebení a musí se dle potřeby vyměňovat. Výsledkem je přesné dosednutí vyzdívkové cihly dveří na cihlu pecní komory. Vysoká kvalita, příjemný design a atraktivní cena jsou neporazitelné argumenty pro tuto řadu pecí.

Většina komorových pecí této řady je ve standardním provedení skladem na hlavním výrobním skladě Nabertherm k rychlé expedici. Díky tomu nebudete muset na svou novou pec čekat dlouho.

Nadstandardní oproti jiným pecím je také regulace komorových pecí Nabertherm. Jako spínací prvky jsou použity polovodičová spínací relé (Solid State Relay), která jsou oproti stykačům při provozu tichá a téměř nepodléhají opotřebení. Tím jsou sníženy budoucí náklady na servis a doba, po kterou pec není v provozu ze servisních důvodů na minimum. 

Nově jsou komorové pece Nabertherm vybavovány regulátory Nabertherm nové generace. Novým standardním regulátorem pro komorové pece je regulátor B 400, který umožňuje uložit 5 programů, má 4 segmenty, možnost spínat 2 extra funkce, pojmenovávat programy, odložený start s kalendářem a má ukazatel spotřebované energie. Také je tento regulátor v základní výbavě vybaven USB portem, který lze použít jednak pro import/export vypalovací křivky (pro výpal našich materiálů Vám rádi zašleme doporučenou křivku ve formátu CSV pro snadný import do vašeho nového regulátoru) a také pro dokumentaci vypalování. Pokud v průběhu vypalování je připojena flash paměť, vypalovací proces se na ní bude automaticky zaznamenávat. Tyto hodnoty lze archivovat nebo dále zpracovávat ve freewaru NTGraph, který je založen na Microsoft Excelu. Další zajímavou novinkou je skutečnost, že regulátor je při programování možné vysunout z držáku pro pohodlné nastavení vypalovací křivky. Za příplatek lze komorovou pec vybavit výkonnějším regulátorem s označením C 440 nebo P 470. Ty jsou vhodné například pro výpal skla. Detailní rozpis možností jednotlivých regulátorů naleznete v zadní části PDF katalogu pecí Umění a řemesla.

Přednosti pecí Nabertherm N40 E – N 100 E:
• standardně provedeno jako stolní model
• dvoustěnný plášť se zadním větráním
• plášť z jemně strukturovaných plechů z ušlechtilé ocele
• regulátor zavěšený na dveřích s možností vysunutí pro komfortní obsluhu
• dvoustěnná dvířka s nízkými vnějšími teplotami
• nucené odpojení kontaktním dveřním spínačem
• vícevrstvá izolace z lehčených žáruvzdorných cihel v prostoru pece a speciální zadní mikroporézní izolace pro nízkou spotřebu energie
• vytápění ze dvou stran kvalitními topnými prvky umístěnými v ochranných drážkách
• dlouhá životnost topných elementů díky optimálnímu rozložení spirál
• nehlučný provoz spínání vytápění polovodičovým relé (Solid State Relay)
• přesný průběh teploty díky rychlému taktování spínání
• kvalitní termočlánek typu S
• plynule nastavitelný přívod vzduchu ve dveřích pro dobré přivzdušnění, odvětrání a zkrácení doby chlazení
• otvor pro odtah odpadního vzduchu ve stropě
• bezpečnostní značka GS pro „prověřenou bezpečnost“, CE
• minimální údržba
• známá vysoká německá „Nabertherm“ kvalita
• záruka 36 měsíců (nevztahuje se na spotřební materiál)

Výbava pecí Nabertherm N40 E – N 100 E za příplatek:
• zakládací vypalovací pomůcky (pláty a stojky)
• podstavec: komfortní sázecí výška 760 mm
• výkonnější regulátor

Data sheet

Volume categoryup to 70 l
Heatingheated from 2 sides
Furnace typechamber
Usagefiring ceramics, alternatively glass firing
Volume70 l
Max. temperature1300 °C
Inner dimensions400 x 380 x 450 mm (š x h x v)
Outer dimensions690 x 850 x 700 mm (Š x H x V)
Connected load3.6 kW
Voltage230V 1/N
Current15.7 A
Socket typeSchuko
Heating elementsin grooves
Switchingsolid state relays
Additional back insul.yes
Air inletyes
Standard controllerB500
Controller for surchargeC540, P570
Weight120 kg

Accessories

Video

Click on a thumbnail to load the video

Recenze Recenze (1)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
4,00/5
Na základě 1 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(4/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Jsem spokojena s pecí i službami. Pec sama o sobě je zcela vyhovující. Slouží nám pro školní a zájmové vzdělávání, nevyužíváme tak vše, co nabízí. Přednastavené programy, které pec má jsou pro účely výše zmíněného vzdělávání zcela vyhovující, jednoduché na ovládání. Další možnosti - vlastních programů, se nám jeví jako složitější, ale zatím jsme jich nevyužili. Pro ovládání pece lze nastavit český jazyk, což považuji za plus. Skvělé jsou také videonávody k obsluze pece, které jsou k dispozici na stránkách keramickepece.cz. Jediné, co nás trochu zamrzelo je, že veškeré příslušenství - bezpečný stojan na pec (který je nutný) + stojky a pláty (v omezeném množství), není součástí pece, tedy ani ceny a je nutné přiobjednat k peci za příplatek. Firma artik studio, která nám pec dodávala, nám poradila s výběrem pece i s dalším příslušenstvím, dodala celý návod k obsluze i v pdf. podobě. Jsme spokojeni.

Stránka: 1

Download

Catalogue Nabertherm kilns

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in Czech. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.1M)

English catalogue Nabertherm.

Arts and crafts catalogue Nabertherm kilns in English. Ceramic kilns, top-loading kilns, chamber kilns, fusing kilns, raku kilns, gas-fired ceramic furnaces, enameling furnaces, glass beads cooling furnaces, dryers for ceramics.

Download (8.04M)

other products in the same category: 30