Informace

Poslední recenze produktu

Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Tereza S29.05.2020
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Tereza29.05.2020
Zákazník ohodnotil produkt, ale neodeslal recenzi nebo čeká na kontrolu administrátorem
Od Tereza29.05.2020

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Ceramic course CERAMICS I, summer course no.2

Artik studio

290002

Total incl. VAT

181,34 €

Availability:
  • Availability h01: Availability vysvetlivka h01
  • Availability h02: Availability vysvetlivka h02
  • Availability h03: Availability vysvetlivka h03
  • Availability h04: Availability vysvetlivka h04
In stock 8 pers.
Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

5
5,00/5 - 6 recenze

Zobrazit hodnocení
6
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

ARTIK STUDIO pořádá odborné kurzy od samého počátku své existence, od roku 1994. Od té doby naše kurzy navštívily již stovky keramiků. Pro některé to byl začátek vedení keramického kroužku, pro jiné osobní zájem o keramiku. U keramických kurzů zajišťujeme zázemí kvalitního vybavení a používaných materiálů. Propracovaný systém návaznosti jednotlivých kurzů umožňuje, že po absolvování základního kurzu se keramik může dále specializovat na různé vytvářecí techniky, techniky dekorace či točení na kruhu. Keramické kurzy zastřešují naši kompletní nabídku. Naučíme vás s naším vybavením a materiály skutečně pracovat a správně je používat. Odbornou úroveň pro nás dlouhodobě zastřešují výtvarní pedagogové ze Základní umělecké školy – Výtvarné studio v Ústí nad Labem. Všechny naše keramické kurzy mají schválenou osnovu akreditační komisí pro Další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Číslo jednací akreditace: MSMT-390/2016–1–193.

Keramický kurz Keramika I je zaměřen na seznámení se s jednotlivými technologickými postupy používanými v keramických dílnách. Tento keramický kurz je určen začátečníkům, mírně pokročilým keramikům, ale také „věčným začátečníkům“ k načerpání nové inspirace pro vlastní práci. Často je využíván jako úvodní kurz po otevření nové nebo plánované keramické dílny. Kurz je obzvláště vhodný, pokud máte nebo budete mít naše vybavení keramických dílen, protože na kurzu se pracuje právě s materiály a vybavením z našeho sortimentu. V kurzu se seznámíte s praktickými i teoretickými základy, jež jsou nezbytné pro úspěšnou práci s keramikou. S většinou teorií se účastníci seznámí v průběhu samotné praktické práce. Kurz zahrnuje celkem 33 vyučovacích hodin praktické výuky provázané výkladem teorie. Absolventi našich kurzů často oceňují, že při výuce našich kurzů nejsou nijak tajeny technologie a postupy přípravy materiálů. Vše je vysvětlováno tak, aby byl absolvent schopen začít samostatně pracovat.

Náplní keramického kurzu je vytvoření výrobků různými vytvářecími postupy. Na kurzu se seznámíte s jednotlivými druhy keramických hmot různé barevnosti i hrubosti, s vysvětlením jejich použití a jejich vhodnosti k různým typům keramické práce. Vyzkoušíte si odlévání do sádrových forem, což zahrnuje přípravu licí hmoty a odlévací formy s jejím zajištěním proti otevření (tzv. „zagumování“), samotné lití licí hmoty až po začištění odlitku. Vyzkoušíte si modelování s použitím různých nástrojů a pomůcek vhodných pro práci s keramikou. Osvojíte si tvorbu plošných předmětů jako je reliéf či kachel i vytváření prostorových tvarů plátováním a technikou šulánků. Zkusíte si dekorování pomocí otisků různými nástroji, které poskytují strukturální dekorování. Vytvořené výrobky si účastníci dekorují jak na nevypálený střep pomocí engob, dále pomocí glazur a oxidů po základním výpalu. Součástí kurzu jsou základy technologie dekorování a vypalování. Dle časových možností je v rámci kurzu také krátká ukázka točení na kruhu. Jeho výuka však není předmětem tohoto kurzu. V případě zájmu lze předem sjednat individuální točení na kruhu po skončení kurzu nebo zvolit některý z navazujících kurzů.

Neméně důležitou částí je také praktická ukázka obsluhy keramické pece, správné umístění výrobků v peci, volba a nastavení vypalovací křivky, přičemž mezi nejoblíbenější je část praktických rad a osobních zkušeností lektora s vypalováním. Po ukončení kurzu probíhá předání Osvědčení o absolvování kurzu a diskuze k hotovým výrobkům včetně metodiky odstranění případných defektů.

Potřeby na kurzy keramiky: prac. oblečení, nožík, miska, molitanová houbička, špachtle, očka, hadr velikost A3, velká jehla na proškrabování, rydla na linoryt, kulaté vlasové i ploché štětce různých velikostí. Pokud účastník něco nemá, je možné zakoupit přímo na kurzu.

Do poznámky objednávky, prosíme, uveďte údaje o účastnících kurzu: jméno, příjmení, bydliště, telefon a datum narození. Tyto údaje budou použity pro docházku a vystavení Osvědčení o absolvování kurzu.

Na přání za příplatek (prosíme uveďte v poznámce objednávky):
• rezervace ubytování: Economy 300,– Kč/noc nebo penzion 800,– Kč/noc
• individuální točení na kruhu mimo výukový čas: 250,– Kč/30 min.
• možnost objednání obědů za 70 – 100,– Kč/ks

Recenze Recenze (6)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
5,00/5
Na základě 6 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(5/5
2 z 2 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Kurz byl skvělý,lektorky příjemné s hlínou se dobře pracovalo.Za rok bych si to klidně zopakovala....A kluci z Artiku jsou sympaťáci,kteří svoji práci rozumí .Takže tento kurz doporučuji jako dobrý relax.

Komentář kluků z ARTIK STUDIO s.r.o.: děkujeme za zpětnou vazbu. Když přijedete příště, rádi vás pozveme na pivo popovídat o keramice i neformálně ;-)

0 1 2 3 4
(5/5
2 z 2 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Tento kurz byl od začátku až do konce pohodový, přátelský a plný užitečných rad, nápadů a fajn lidí. :-)
Skvěle využitý čas

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Kurz byl naprosto žůžo! Výborné prostředí, příjemná, ochotná a trpělivá lektorka, spousta nabytých zkušeností. Palec nahoru.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

S tímto kurzem keramiky jsem moc spokojená. Lektorka se snažila seznámit nás s různými technikami, zodpovídala naše dotazy. Výrobky nám vždy zkontrolovala a poradila v případě potřeby. Lektorka je velice trpělivá. Kurz byl pro mě velkou inspirací. Děkuji Lenka

0 1 2 3 4
(5/5
2 z 2 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Prázdninový kurz keramiky doporučuji všem, kteří začínají s keramikou. V rámci kurzu se probírají základy všech možných technik včetně závěrečné dekorace výrobků. Chtěla bych poděkovat instruktorce p.Linhartové, která s trpělivostí vysvětluje jednotlivé postupy, včetně "triků" z praxe. Děkuji JK

Stránka: 12

Download

other products in the same category: 3