Informace

Follow us YouTube

Become our fan on YouTube, watch our channel

Důvody proč u nás nakupovat.

Ceramic course CERAMICS I, summer course no.2

Artik studio

290002

Transportation costs:
  • Preview shipping costs for your order can be found in the top right basket.
Add to new Compare

You cannot add more than 3 product(s) to the product comparison

 Celkové hodnocení:

5
5,00/5 - 11 recenze

Zobrazit hodnocení
11
0
0
0
0

 Přidat hodnocení Zobrazit recenze Zobrazit recenze

ARTIK STUDIO pořádá odborné kurzy od samého počátku své existence, od roku 1994. Od té doby naše kurzy navštívily již stovky keramiků. Pro některé to byl začátek vedení keramického kroužku, pro jiné osobní zájem o keramiku. U keramických kurzů zajišťujeme zázemí kvalitního vybavení a používaných materiálů. Propracovaný systém návaznosti jednotlivých kurzů umožňuje, že po absolvování základního kurzu se keramik může dále specializovat na různé vytvářecí techniky, techniky dekorace či točení na kruhu. Keramické kurzy zastřešují naši kompletní nabídku. Naučíme vás s naším vybavením a materiály skutečně pracovat a správně je používat. Odbornou úroveň pro nás dlouhodobě zastřešují výtvarní pedagogové ze Základní umělecké školy – Výtvarné studio v Ústí nad Labem. Všechny naše keramické kurzy mají schválenou osnovu akreditační komisí pro Další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Číslo jednací akreditace: MSMT-390/2016–1–193.

Keramický kurz Keramika I je zaměřen na seznámení se s jednotlivými technologickými postupy používanými v keramických dílnách. Tento keramický kurz je určen začátečníkům, mírně pokročilým keramikům, ale také „věčným začátečníkům“ k načerpání nové inspirace pro vlastní práci. Často je využíván jako úvodní kurz po otevření nové nebo plánované keramické dílny. Kurz je obzvláště vhodný, pokud máte nebo budete mít naše vybavení keramických dílen, protože na kurzu se pracuje právě s materiály a vybavením z našeho sortimentu. V kurzu se seznámíte s praktickými i teoretickými základy, jež jsou nezbytné pro úspěšnou práci s keramikou. S většinou teorií se účastníci seznámí v průběhu samotné praktické práce. Kurz zahrnuje celkem 33 vyučovacích hodin praktické výuky provázané výkladem teorie. Absolventi našich kurzů často oceňují, že při výuce našich kurzů nejsou nijak tajeny technologie a postupy přípravy materiálů. Vše je vysvětlováno tak, aby byl absolvent schopen začít samostatně pracovat.

Náplní keramického kurzu je vytvoření výrobků různými vytvářecími postupy. Na kurzu se seznámíte s jednotlivými druhy keramických hmot různé barevnosti i hrubosti, s vysvětlením jejich použití a jejich vhodnosti k různým typům keramické práce. Vyzkoušíte si odlévání do sádrových forem, což zahrnuje přípravu licí hmoty a odlévací formy s jejím zajištěním proti otevření (tzv. „zagumování“), samotné lití licí hmoty až po začištění odlitku. Vyzkoušíte si modelování s použitím různých nástrojů a pomůcek vhodných pro práci s keramikou. Osvojíte si tvorbu plošných předmětů jako je reliéf či kachel i vytváření prostorových tvarů plátováním a technikou šulánků. Zkusíte si dekorování pomocí otisků různými nástroji, které poskytují strukturální dekorování. Vytvořené výrobky si účastníci dekorují jak na nevypálený střep pomocí engob, dále pomocí glazur a oxidů po základním výpalu. Součástí kurzu jsou základy technologie dekorování a vypalování. Dle časových možností je v rámci kurzu také krátká ukázka točení na kruhu. Jeho výuka však není předmětem tohoto kurzu. V případě zájmu lze předem sjednat individuální točení na kruhu po skončení kurzu nebo zvolit některý z navazujících kurzů.

Neméně důležitou částí je také praktická ukázka obsluhy keramické pece, správné umístění výrobků v peci, volba a nastavení vypalovací křivky, přičemž mezi nejoblíbenější je část praktických rad a osobních zkušeností lektora s vypalováním. Po ukončení kurzu probíhá předání Osvědčení o absolvování kurzu a diskuze k hotovým výrobkům včetně metodiky odstranění případných defektů.

Potřeby na kurzy keramiky: prac. oblečení, nožík, miska, molitanová houbička, špachtle, očka, hadr velikost A3, velká jehla na proškrabování, rydla na linoryt, kulaté vlasové i ploché štětce různých velikostí. Pokud účastník něco nemá, je možné zakoupit přímo na kurzu.

Do poznámky objednávky, prosíme, uveďte údaje o účastnících kurzu: jméno, příjmení, bydliště, telefon a datum narození. Tyto údaje budou použity pro docházku a vystavení Osvědčení o absolvování kurzu.

Na přání za příplatek (prosíme uveďte v poznámce objednávky):
• doporučení ubytování: Economy 300,– Kč/noc nebo penzion 850,– Kč/noc
• individuální točení na kruhu mimo výukový čas: 400,– Kč/30 min.
• možnost objednání obědů za 70 – 100,– Kč/ks

Recenze Recenze (11)

Cekové hodnocení:
0 1 2 3 4
5,00/5
Na základě 11 recenze Napsat hodnocení
0 1 2 3 4
(5/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Keramický kurz pro začátečníky byl veden profesionálem Janem Kotyzou, který trpělivě až polopaticky vše vysvětlil. Předal nám své získané zkušenosti, což né každý udělá. Vyzkoušeli jsme si několik technik zpracování keramické hlíny, použití různých nástrojů, odlívacích forem, glazur atd. Do další práce s keramickou hlínou byl tento kurz velice přínosný a organizátorům děkuji za milé a vstřícné chování. Všem začátečníkům ho doporučuji.

0 1 2 3 4
(5/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Chtěla bych tímto poděkovat všem organizátorům a realizátorům keramického kurzu pro začátečníky, kterého jsem měla možnost se zúčastnit. Všichni byli velice vstřícní a milí, vedoucí Honza naprostý úžasňák - profesionál s obdivuhodnou trpělivostí. Získané informace i praktické činnosti určitě při práci s dětmi zúročím. Přeji všem z Artiku vše dobré, mnoho spokojených zákazníků, pohodu a radost ze života.
S přátelským pozdravem
Mgr. Z. Fliegerová

Komentář ARTIK STUDIO s.r.o.:
Za celý koletiv ARTIK STUDIO děkujeme za milou pochvalu a budeme se na vás zase těšit.

0 1 2 3 4
(5/5
0 z 0 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Kurz byl skvělý, obsáhlý, dostala jsem odpověď na všechny své otázky, lektor z praxe, co se podělí o své zkušenosti je velké plus.
Jen s přežahem a výpalem výrobků to bylo honem honem.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Kurz byl skvělý, informace vyčerpávající, lektor velmi vstřícný a trpělivý, atmosféra inspirující a přátelská. Jediné co bych vytkla je čas, v tomto časovém uspořádání je dost těžké odvézt si všechny své výrobky úplně hotové. Přesto oceňuji snahu milých keramiček, které dělaly co mohly, aby vše stihly. Kurz vřele doporučuji, skvělý zážitek.

0 1 2 3 4
(5/5
1 z 1 lidé označující recenzi za užitečnou
Hodnocení:0 1 2 3 4

Organizátoři kurzu byli empatičtí, milí, vstřícní, komunikativní, ochotní, usměvaví, lze o nich, i o celé akci hovořit jen v superlativech. Po celou dobu průběhu kurzu se starali o naše pohodlí ku spokojenosti všech. Lektor Honza byl úžasný, nabytý zkušenostmi, které nám ochotně předával, při práci radil i pomáhal a na každou každou otázku vlice sofistikovaně odpovídal. Vyzkoušeli jsme si různé techniky zpracování ker. hlíny, získali jsme mnoho návodů a doporučení, vysvětloval jak a s čím zacházet. Každý den nás zahrnoval svými zajímavými nápady a informacemi. Před mnoha lety jsem jakýmsi kurzem keramiky prošla, ale s tímto se nedá srovnávat. Kurz všem vřele doporučuji, je perfektní inspirativní a určitě si zde odpočinete. Všem velké díky. :)

Stránka: 123

Download